Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 listopada 2017, 11:20

autor: Entelarmer

Destiny 2 ciągle utrudnia awans na wyższe poziomy doświadczenia

Studio Bungie usunęło kontrowersyjny system skalowania doświadczenia z Destiny 2, ale wciąż nie może liczyć na przychylność graczy. Ci bowiem odkryli, że twórcy bez ostrzeżenia podwoili liczbę punktów doświadczenia potrzebnych do awansu na rangi powyżej 20. poziomu.

Brak informacji o zwiększeniu wymagań do awansu na wyższe poziomy nie spotkał się z aprobatą graczy. - Destiny 2 ciągle utrudnia awans na wyższe poziomy doświadczenia - wiadomość - 2017-11-28
Brak informacji o zwiększeniu wymagań do awansu na wyższe poziomy nie spotkał się z aprobatą graczy.

Trzy dni temu studio Bungie znalazło się pod ostrzałem graczy w związku ze skalowaniem zdobywanych punktów doświadczenia (PD) w Destiny 2. Według niektórych miało to utrudnić zdobywanie wyższych rang, a tym samym pakietów Bright Engrams (zawierających przedmioty kosmetyczne), przyznawanych za awans na kolejne poziomy. Twórcy tymczasowo wyłączyli ten system, ale jednocześnie zdecydowali się na kolejne kontrowersyjne posunięcie. Użytkownik serwisu Reddit o pseudonimie Aercus zbadał doniesienia na temat niezgodności w liczbie punktów doświadczenia wyświetlanych pod koniec gry, a rzeczywiście zdobywanych po zakończeniu rozgrywki. Powodem okazało się zwiększenie liczby PD wymaganej do awansu na każdy poziom powyżej dwudziestego, i to aż dwukrotnie (z 80 tysięcy do 160 tysięcy). Odkrycie zostało potwierdzone przez Bungie na Twitterze, które zapowiedziało poprawienie wartości wyświetlanej przez grę.

Dochodzenie użytkownika wykazało też wzrost doświadczenia zdobywanego w trakcie publicznych wydarzeń, jednak po uwzględnieniu podwojenia PD wymaganych do awansu gracze zdobywają kolejne poziomy tylko o 6% szybciej niż przed aktualizacją. Jak łatwo zgadnąć, zmiana nie spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem, zwłaszcza że studio poinformowało o niej dopiero, gdy sprawa wyszła na jaw nieoficjalnymi kanałami. W tej sytuacji Bungie raczej nie ma co liczyć na rychłe odzyskanie zaufania graczy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach