filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 listopada 2017, 11:21

Amerykańskie kina pod znakiem meksykańskiego święta zmarłych. Box Office US (24-26 listopada)

Coco, przesączona meksykańską kulturą animacja studia Pixar, zrzuciła Ligę Sprawiedliwości z pierwszego miejsca amerykańskiego Box Office. W weekend po Dniu Dziękczynienia dobrze poradziły sobie także Wonder oraz trzeci Thor.

Coco, najnowsza animacja Pixara, okazała się największym zwycięzcą amerykańskiego Box Office w weekend po Dniu Dziękczynienia. Jest to również jedyny debiutant, który załapał się do pierwszej dziesiątki najbardziej kasowych filmów ostatniego piątku, soboty i niedzieli. Lepiej niż się spodziewano poradziła sobie również Liga Sprawiedliwości.

Animacja Coco zaliczyła bardzo udany start. - Amerykańskie kina pod znakiem meksykańskiego święta zmarłych. Box Office US (24-26 listopada) - wiadomość - 2017-11-28
Animacja Coco zaliczyła bardzo udany start.

Dystrybuowana przez Disneya produkcja opowiada o dwunastolatku, który przypadkowo przenosi się do opartego o meksykański folklor świata zmarłych. Wyreżyserowana przez Lee Unkricha, twórcę Toy Story 3, animacja zdobyła przychylność krytyków, chwalących scenariusz, animacje, muzykę oraz szacunek wobec kultury Meksyku. W sumie na koncie Coco po sześciu dniach od premiery znajduje się 155 milionów dolarów, z czego prawie 73 pochodzą z amerykańskich kin.

Na drugim miejscu znalazła się Liga Sprawiedliwości. Nowy superbohaterski film Warner Bros. rozczarował swoimi wynikami w premierowy weekend, ale za to lepiej niż oczekiwano poradził sobie tydzień później, zaliczając spadek wpływów jedynie o 56% i zarabiając 41 milionów. Produkcja zbliża się do przekroczenia progu pół miliarda dolarów wpływów na świecie – aktualnie brakuje jej nieco ponad 17 milionów.

Wonder, ciepło przyjęty dramat o chłopcu o zdeformowanej od urodzenia twarzy, zamyka podium z wynikiem 22,7 miliona. Obraz z Jacobem Tremblayem, Julią Roberts i Owenem Wilsonem zaliczył spadek o jedyne 17% względem poprzedniego tygodnia i w sumie ma na swoim koncie nieco ponad 70 milionów dolarów – z czego znakomita większość pochodzi z amerykańskich kin.

Warto również wspomnieć o wyniku znajdującego się na czwartej pozycji Thora: Ragnarok. Trzeciemu solowemu filmowi o bogu piorunów brakuje już tylko dziewięciu milionów do przekroczenia bariery 800 milionów dolarów wpływów z całego świata. Aktualnie jest to siódmy najbardziej kasowy film Marvela, w tyle zostawiający m.in. swoich obu poprzedników, Strażników Galaktyki, Zimowego Żołnierza oraz dwie pierwsze części Iron Mana.

Pozycja

Poprzednio

Tytuł filmu

Przychód weekendowy

Łączny przychód w USA

1.

Nowość

Coco

50,8 M

Nowość

2.

1

Liga Sprawiedliwości (Justice League)

41,1 M

171,9 M

3.

2

Wonder

22,7 M

69,8 M

4.

3

Thor: Ragnarok

16,9 M

277,7 M

5.

4

Co wiecie o swoich dziadkach? (Daddy’s Home 2)

13,2 M

72,6 M

6.

5

Morderstwo w Orient Expressie (Murder on the Orient Express)

13,2 M

74,4 M

7.

6

Pierwsza gwiazdka (The Star)

6,9 M

22,1 M

8.

7

Złe mamuśki 2 (A Bad Moms Christmas)

4,9 M

59,6 M

9.

37

Roman J. Israel, Esq.

4,4 M

6,2 M

10.

9

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

4,4 M

7,6

Michał Grygorcewicz

Michał Grygorcewicz

W GRYOnline.pl najpierw był współpracownikiem, zaś w 2023 roku został szefem działu Produktów Płatnych. Tworzy artykuły o grach od ponad dwudziestu lat. Zaczynał od amatorskich serwisów internetowych, które sam sobie kodował w HTML-u, potem trafiał do coraz większych portali. Z wykształcenia inżynier informatyk, ale zawsze bardziej go ciągnęło do pisania niż programowania i to z tym pierwszym postanowił związać swoją przyszłość. W grach przede wszystkim szuka opowieści, emocji i immersji, jakich nie jest w stanie dać inne medium – stąd wśród jego ulubionych tytułów dominują produkcje stawiające na narrację. Uważa, że NieR: Automata to najlepsza gra, jaka kiedykolwiek powstała.

więcej