Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 listopada 2017, 11:55

autor: AlexB

Call of Duty: WWII - przeciek dotyczący nowych broni i trybów gry

W sieci pojawiły się kolejne informacje dotyczące nowej zawartości w Call of Duty: WWII. Graczom udało się dokopać do ukrytych w plikach gry broni oraz trybów gry. Firma Activision milczy na ten temat.

Minął już niemal miesiąc od oficjalnej premiery Call of Duty: WWII, a gra wciąż wywołuje wśród wielu osób gorące emocje. Nieco ponad tydzień temu w grze pojawiły się mikropłatności, co raczej nie było dla nikogo wielkim zaskoczeniem, zważywszy na to, że te są nieodłącznym elementem tego popularnego cyklu strzelanin pierwszoosobowych od 2014 roku. Mimo zapowiedzi twórców ze studia Sledgehammer Games, że wszystkie elementy wypadające ze skrzynek kupionych za realną gotówkę będą miały wartość kolekcjonerską i wpłyną jedynie na wygląd postaci lub broni, pojawiła się obawa, że najnowsza odsłona serii Call of Duty pójdzie w ślady Star Wars: Battlefront 2 i będzie zawierała elementy systemu pay-to-win. Wszystko to za sprawą danych ukrytych w plikach gry, dotyczących legendarnych i epickich skrzynek oraz takich, z których wypadają bronie. W ten weekend informacje te znalazły częściowe potwierdzenie. Youtuberowi o pseudonimie IAMJarni udało się uruchomić grę z niedostępnymi do tej pory trybami zabawy wieloosobowej oraz orężem. Materiał z rywalizacji z botami opublikował w sieci.

Nowa zawartość wkrótce ma pojawić się w trybie multiplayer Call of Duty: WWII. - Call of Duty: WWII - przeciek dotyczący nowych broni i trybów gry - wiadomość - 2017-11-28
Nowa zawartość wkrótce ma pojawić się w trybie multiplayer Call of Duty: WWII.

Film został szybko usunięty na prośbę firmy Activision, lecz jak wiadomo w internecie nic nie ginie. Materiał nagrany przez IAMJarni można obecnie obejrzeć chociażby w serwisie Multiplayer First. Dzieli się on na dwie części. W pierwszej prezentowane są ukryte tryby rozgrywki mające wkrótce pojawić się w Call of Duty: WWII. Jest ich cztery – Gun Mode, w którym każde zabójstwo przeciwnika zmienia posiadaną broń (czyli znany z Counter-Strike: Global Offensive Wyścig zbrojeń), Infected, gdzie jedyną dostępną bronią jest saperka, a pokonani wrogowie zmieniają się w zombie, Demolition skupiający się na ataku lub obronie celu oraz Control, czyli klasyczna zabawa z przejmowaniem punktów na mapie. Druga część filmu koncentruje się na kontrowersyjnych nowych broniach. Wśród nich możemy zauważyć między innymi Stena i Gewehra 43, co potwierdza wcześniejszy przeciek.

Nie wiemy na razie, czy bronie te faktycznie będą wypadały ze skrzynek i zaburzą balans w takim stopniu, że Call of Duty: WWII stanie się pay-to-win. Niewykluczone, że są one częścią przepustki sezonowej lub nawet zostaną udostępnione całkowicie za darmo. Tak samo sprawa wygląda z nowymi trybami zaprezentowanymi na filmie IAMJarani. Firma Activision i studio Sledgehammer Games milczą na ten temat. Musimy zatem uzbroić się w cierpliwość.