Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 listopada 2017, 12:08

autor: Movis

Wieści ze świata (Ode, Marvel Heroes Omega, Prison Architect) 28/11/2017

Dziś piszemy o Ode, czyli nowej eksperymentalnej grze od studia Ubisoft Reflections (twórców Grow Home), przyspieszonym zamknięciu Marvel Heroes Omega (wraz z likwidacją studia Gazillion Entertainment) i zapowiedzi DLC dla konsolowych wersji Prison Architect. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Ode nową produkcją od twórców Grow Home

Muzyczny świat, po którym skacze stworek, to dobry „reset” między kolejnymi strzelankami. - Wieści ze świata (Ode, Marvel Heroes Omega, Prison Architect) 28/11/2017 - wiadomość - 2017-11-29
Muzyczny świat, po którym skacze stworek, to dobry „reset” między kolejnymi strzelankami.

Ubisoft Reflections to wewnętrzna komórka francuskiego giganta, która czasem pozwala sobie na popuszczenie wodzy fantazji. Do ich luźniejszych produkcji należy seria z niezdarnym czerwonym robotem, czyli dbającym o rośliny bohaterem Grow Home i Grow Up. W tym roku zespół wydał zaś niecodzienną strzelankę Atomega. To jednak nie koniec miłych niespodzianek. Wczoraj zadebiutowała bowiem hipnotyzująca produkcja o wdzięcznej nawie Ode. Premiera tytułu wzięła wszystkich z zaskoczenia, bo autorzy nie wspominali o niej wcześniej ani słowem.

Ode jest grą muzyczną, która nastawia użytkownika na swobodną eksplorację dziwacznego świata. Wcielamy się w niej w sprężystego stworka, który do bólu przypomina klasycznego Kirbiego (jedyną różnicą jest brak czerwonych butów). Głównym celem gracza jest zabawa z jego bezpośrednim otoczeniem. Różnorodne elementy krajobrazu, np. rośliny, skały czy wystające z ziemi kolce, wydają unikalne dźwięki, więc zahaczając o parę obiektów, dość prosto stworzyć można (nomen omen) „naturalną” ścieżkę dźwiękową.

Tytuł obecny jest jedynie na platformie PC. Cena została określona na 4,5 funta (ok. 21 zł). Uwaga, w chwili pisania tej wiadomości w aplikacji Uplay trzeba zapłacić zatrważające 299 zł! Komuś chyba omsknęła się ręka na klawiaturze…

Upadek Marvel Heroes Omega i Gazillion Entertainment

Intencje były dobre, lecz plany zadośćuczynienia pokrzyżowała brutalna rzeczywistość. - Wieści ze świata (Ode, Marvel Heroes Omega, Prison Architect) 28/11/2017 - wiadomość - 2017-11-29
Intencje były dobre, lecz plany zadośćuczynienia pokrzyżowała brutalna rzeczywistość.

Wdzięczne szybowanie Marvel Heroes Omega ku końcowi wsparcia zmieniło się w niekontrolowany upadek z dnia na dzień. W oficjalnej wiadomości na Twitterze deweloper Gazillion Entertainment przeprasza raz jeszcze i zmienia plany. Według poprzedniej informacji gra miała funkcjonować do ostatniego dnia 2017 roku, po czym wyłączyć swoje serwery na zawsze. Śmierć produktu została jednak przyśpieszona i zostanie on zamknięty w najbliższy piątek. Dziennikarzowi serwisu massivelyop.com udało się zaś skontaktować z byłym pracownikiem Gazilliona, który potwierdził, że ogromna część siły roboczej została zwolniona, studio najprawdopodobniej zostanie zamknięte, a powodem nagłej zmiany jest domagający się spłaty długu bank. Cała sprawa jest tym smutniejsza, że podobno pracodawca zalega z wypłatami za urlopy i wypowiedzenia umów o pracę.

Prison Architect – tryb ucieczki na PS4 i XONE w 2018 roku

Symulator Prison Architect kojarzony jest główne z misternym budowaniem więzień i efektywnym trzymaniem kryminalistów za jego murami. W 2015 roku twórcy dodali jednak do gry ciekawy tryb „Escape Mode”, który odwracał całą sytuację. Gracz wcielał się w nim w skazańca marzącego o wolności, który za pomocą dostępnych mu narzędzi i własnego sprytu decydował się na wcześniejsze opuszczenie swojej celi. Przy wydaniu edycji konsolowych moduł został jednak pominięty, bo „nie był centralną częścią rozgrywki”.

Wydawca gry na konsolach – firma Double Eleven – ogłosił jednak, że Escape Mode ostatecznie ma się pojawić na sprzętach Sony i Microsoftu… jako płatny dodatek, zaplanowany na lato 2018 roku. Studio nie podzieliło się dalszymi szczegółami, ale DLC ma zawierać pewne nowości i usprawnienia stworzone specjalnie dla konsolowców.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Symulator Pociągu 2018
 2. Lineage 2: Revolution
 3. Sonic Forces: Speed Battle
 4. Niche - a genetics survival game
 5. Driftland: The Magic Revival
 6. The Evil Within 2
 7. Wolfenstein II: The New Colossus
 8. CS2D
 9. My Tamagotchi Forever
 10. Clouds & Sheep 2
 11. Sonic the Hedgehog 2
 12. Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War zwiastun #1
 2. SEVEN: The Days Long Gone Skradanie się
 3. Lona: Realm of Colors zwiastun #1
 4. Lake Ridden zwiastun fabularny
 5. My Tamagotchi Forever zwiastun #1
 6. Monster Energy Supercross: The Official Videogame zwiastun #1
 7. Black Mirror zwiastun rozgrywki #1
 8. Hellblade: Senua's Sacrifice dziennik dewelopera - premiera gry