Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2017, 12:06

Wieści ze świata (Marvel Heroes, Yu-Gi-Oh! Duel Links, Pillars of Eternity: Definitive Edition) 16/11/2017

Dziś piszemy o zbliżającym się końcu gry Marvel Heroes Omega, jutrzejszej premierze karcianki Yu-Gi-Oh! Duel Links na PC, dzisiejszym debiucie Pillars of Eternity: Definitive Edition na Steam i o propozycji stworzenia Star Wars: Battlefront III, którą twórcy Just Cause otrzymali od LucasArts lata temu. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Marvel Heroes Omega zamknie serwery z końcem roku

Herosi idą na emeryturę. - Wieści ze świata (Marvel Heroes, Yu-Gi-Oh! Duel Links, Pillars of Eternity: Definitive Edition) 16/11/2017 - wiadomość - 2017-11-16
Herosi idą na emeryturę.

Smutne wieści dla fanów komiksów. Wsparcie dla Marvel Heroes Omega – hack’n’slasha rozwijanego od 2013 roku przez studio Gazillion Entertainment oraz zespół Secret Identity – dobiegnie końca 31 grudnia 2017 roku. Informacja na początku została przekazana bezpośrednio amerykańskiej prasie branżowej, lecz niedługo potem pojawiła się także na oficjalnej stronie tytułu. W krótkiej wiadomości zapewniono także, że wkrótce gra przejdzie w końcowy okres życia produktu i stanie się zupełnie darmowa.

Wyłączenie serwerów tej mieszanki Diablo z superbohaterami oznacza praktyczną śmierć projektu, który przez cały okres obecności na rynku zmagał się z kolejnymi problemami. Stanowisko dotyczy zapewne wszystkich platform docelowych, włączając wersje na PlayStation 4 i Xboksa One, które miały swoją premierę zaledwie w tym roku.

Yu-Gi-Oh! Duel Links zmierza na PC

Już niedługo pecetowcy będą mogli zakładać karty pułapki. - Wieści ze świata (Marvel Heroes, Yu-Gi-Oh! Duel Links, Pillars of Eternity: Definitive Edition) 16/11/2017 - wiadomość - 2017-11-16
Już niedługo pecetowcy będą mogli zakładać karty pułapki.

Firma Konami ogłosiła w informacji prasowej, że premiera popularnej mobilnej karcianki Yu-Gi-Oh! Duel Links w wersji na komputery osobiste odbędzie się jutro, 17 listopada 2017 roku (na platformie Steam). Tytuł będzie można pobrać nieodpłatnie, gdyż wspierany jest typowymi dla Androida i iOS mikropłatnościami. Miłą niespodzianką jest fakt, że weterani będą mogli przenieść swoje postępy i talie ze smartfona na PC. Co więcej, zawodnicy będą mogli zmierzyć się zarówno z innymi graczami komputerowymi, jak i z osobami preferującymi pojedynki na komórce. Jeśli jesteście zainteresowani, to więcej szczegółów odnajdziecie w tym miejscu.

Premiera Pillars of Eternity: Definitive Edition na Steam

Zgodnie z niedawną zapowiedzią, od wczoraj maniacy klasycznych RPG mogą skusić się na zakup Pillars of Eternity: Definitive Edition na platformie cyfrowej dystrybucji Steam. Kompletna wersja udanego role-play’a od Obsidian Entertainment jest niezłą gratką, w skład paczki wchodzą bowiem wszystkie dodatki cyfrowe, dostępne wcześniej jedynie w droższej Royal Edition oraz dwupak DLC The White March. Dla graczy nowych i starych przyjemnym bonusem jest zaś świeżutkie i darmowe rozszerzenie Deadfire Pack, inspirowane zbliżającym się z sequelem tytułu.

Definitive Edition jest obecnie objęte premierową zniżką -25%, co redukuje cenę tytułu do nieco ponad 107 zł. Promocja jest jednak ograniczona czasowo i potrwa jeszcze ok. 30 godzin.

Twórcom Just Cause zaproponowano tworzenie Star Wars: Battlefront III… 10 lat temu

Spokojnie, spokojnie. Zdajemy sobie sprawę, że ostatnio słowo „Battlefront” nie jest wśród graczy za mile widziane, ale poniższa informacja dotyczy ciekawostki wręcz historycznej, nie ostatnich kontrowersji. Christofer Sundberg – szef odpowiedzialnego za serię Just Cause studia Avalanche – podzielił się na swoim Twitterze ciekawym faktem sprzed wielu lat. Ponad dekadę temu do zespołu miał zgłosić się z propozycją przedstawiciel sławnego dewelopera LucasArts. Sundberg i spółka mieliby ściśle współpracować ze specami od Gwiezdnych wojen nad kontynuacją sieciowej strzelanki Star Wars: Battlefront II z 2005 roku. Star Wars: Battlefront III (2006?) nie doszło jednak do skutku, gdyż Avalanche zajęte było w tym czasie pracami nad własnym IP z pewnym akrobatycznym agentem CIA. Autor dodaje, że zaproponowany budżet nie starczyłby dziś nawet na wykupienie internetowych banerów reklamowych.

W Battlefroncie II też był taki jeden z liną z hakiem… - Wieści ze świata (Marvel Heroes, Yu-Gi-Oh! Duel Links, Pillars of Eternity: Definitive Edition) 16/11/2017 - wiadomość - 2017-11-16
W Battlefroncie II też był taki jeden z liną z hakiem…

Co mogłoby się stać gdyby Szwedzi zgodzili się na umowę? Prawdopodobnie rynek gier jaki znamy dziś mógłby nieco się zmienić. Czy świat poznałby uroki niewyszukanego humoru Rico Rodrigueza? Czy studio zostałoby w końcu zamknięte przez Electronic Arts? Czy marka Battlefront utrzymałaby się na rynku w latach dwutysięcznych i jaki wpływ miałoby to na jej wskrzeszanie dziś? Możemy tylko spekulować.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

  1. Monster Energy Supercross: The Official Videogame
  2. Framed 2
  3. Demon Gaze II
  4. Black Desert Online
  5. Deep Sky Derelicts
  6. Agents of Mayhem
  7. Last Day on Earth: Survival

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

  1. Hearts of Iron IV Waking the Tiger