Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSVPS4
Okładka Demon Gaze II (PS4)
OkładkaDemon Gaze II (PS4)

Demon Gaze II

Demon Gaze II to klasyczny japoński dungeon-crawler bedący sequelem pierwszej odsłony serii, która pojawiła się na konsoli PlayStation Vita w 2013 roku. Gracze wcielają się w członka ruchu oporu. Jego celem jest obalenie okrutnego władcy.

RPG | FPP | fantasy | turowe | dungeon-crawler | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Demon Gaze II Premiera

17lis2017

PSV PS4

Demon Gaze II na PS4 i PSV to klasyczny dungeon-crawler z turowym systemem walki. Za stworzenie gry odpowiadają japońskie studio Experience oraz firma Kadokowa Games. Produkcja jest sequelem oryginalnego Demon Gaze, który w swojej ojczyźnie zadebiutował w 2013 roku, a na zachodnie rynki trafił w rok później. Formalnie akcja obu tytułów rozgrywa się w świecie wykreowanym na potrzeby gry Students of the Round, która pojawiła się w kilka lat wcześniej na komputerach PC, Xboksie 360 oraz PSP.

Fabuła

Historia Demon Gaze II rozgrywa się w kilka lat po wydarzeniach przedstawionych w pierwszym Demon Gaze. Główny bohater jest członkiem ruchu oporu, którego celem jest wyzwolenie miasta Asterii spod rządów tyrana, składającego ofiary z ludzi. Protagonista zostaje jednak schwytany, a następnie poddany torturom i eksperymentom, na skutek których zyskuje umiejętność kontrolowania demonów. Po ucieczce z więzienia wraz z towarzyszami decyduje się wykorzystać nową zdolność do walki o wolność miasta. Tradycyjnie przerywniki fabularne zostały stworzone w formie znanej z visual novel.

Mechanika

Model rozgrywki Demon Gaze II nie odbiega znacząco od tego przedstawionego w pierwszej części serii. W przeciwieństwie do niej nie możemy już jednak tworzyć od podstaw swojej drużyny oraz wybierać klas postaci. Członkami naszej drużyny są bowiem demony, z którymi zawieramy kontrakt w trakcie rozgrywki. Naszym głównym zajęciem podczas zabawy jest eksploracja obszernych podziemnych labiryntów ciągnących się pod miastem. Akcję obserwujemy z perspektyw pierwszej osoby, mapy przedzielone są siatką pół po których porusza się gracz. Na końcu każdej lokacji czeka na nas boss, którego po pokonaniu dołączamy do drużyny. Podopieczni bohatera wykorzystują szereg specjalnych zdolności oraz czarów, które zdobywają wraz z zyskiwanym doświadczeniem.

Kwestie techniczne

Produkcja korzysta z tej samej technologii co oryginalny Demon Gaze. Podziemia zostały przedstawione w pełnym trójwymiarze, ale wszyscy wrogowie to statyczne dwuwymiarowe portrety. Mimo wszystko Demon Gaze II odznacza się przyjemną dla oka grafiką. Projektanci postaci oraz świata czerpali inspiracje z opowieści science-fiction jak i typowego fantasy. Większość kwestii dialogowych została w pełni zdubbingowana.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Demon Gaze II

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.
PSV
PS4