Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSV
Okładka Demon Gaze (PSV)
OkładkaDemon Gaze (PSV)

Demon Gaze PSV

Japońska gra typu dungeon crawler, która jest kontynuacją produkcji zatytułowanej Students of the Round. Gracz wciela się w młodego człowieka o imieniu Oz, który potrafi kontrolować demony.

RPG | fantasy | turowe | dungeon-crawler | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Demon Gaze Premiera PSV

24stycznia2013

producent: Kadokawa Games wydawca: Kadokawa Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Demon Gaze to gra z gatunku dungeon crawler od firmy Kadokawa Games. Tytuł stanowi kontynuację niszowej produkcji - Students of the Round. Produkt łączy w sobie elementy różnych gatunków, od klasycznych, japońskich jRPG, aż po elementy kolekcjonowania potworów w stylu Pokemonów.

Akcja rozgrywa się tysiąc lat po wydarzeniach ukazanych w Students of the Round. Wcielamy się w młodego mężczyznę o imieniu Oz, który posiada specjalne oko, dzięki czemu może pieczętować demony. Opowiedziana historia rozgrywa się w świecie Mythrid, który został podzielony na 6 regionów: zamek Grimodal, Old City, Slave Graveyard, Curtain of Star Trees i Dragon Princess Manor.

Rozgrywka dzieli się na dwa rodzaje – eksploracje połączoną z walką i życie w mieście. Oz podróżuje w głąb jaskiń i lochów, w których poszukuje skarbów i bogactw. Miejsca te są jednak zamieszkiwane przez różne demony, które trzeba unicestwić, by uzyskać dostęp do pieniędzy. Pokonane stwory Oz pieczętuje swoim okiem, dzięki czemu może ich później używać w kolejnych walkach. Lochy są dość skomplikowane, jednak twórcy umożliwi sprawne poruszanie się po nich, dzięki wykorzystaniu podręcznej mapy. Dodatkowo umożliwiono ustalanie ścieżki dojścia do wartościowych skarbów, które następnie udostępnia się znajomym, którzy także grają w Demon Gaze.

Gra umożliwia stworzenie grupy, która razem podróżuje i walczy z potworami. Postacie tworzy się w specjalnym edytorze, który udostępnia siedem klas bohaterów należących do pięciu ras. Za zarobione w walkach pieniądze możemy ulepszać naszą ekipę lub też płacić za spokojny sen i chwilę odpoczynku.

Spędzając swój czas w mieście możemy rozmawiać z jego mieszkańcami. Niektóre konwersacje nagradzane są specjalnymi scenkami przerywnikowymi, które zachęcają do dalszego poznawania postaci NPC. Oprócz tego można od nich brać zlecenia na misje poboczne, jak np. od lokalnego barmana - Frana Pendora.

Akcja obserwowana jest z perspektywy pierwszej osoby. Projekty postaci i przeciwników wykonano w standardowym dla Japończyków klimacie. Na ekranie handhelda pojawiają się więc różne latając koty, przerośnięte skorpiony, itd.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Demon Gaze: Odpowiednia dla każdego wieku.