Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSVPS4Switch
Okładka The Lost Child (PSV)
OkładkaThe Lost Child (PSV)

The Lost Child

Gra RPG typu dungeon crawler, stworzona przez japońskie studio Kadokawa Games pod nadzorem Takeyasu Sawaki, czyli twórcy El Shaddai: Ascension of the Metatron.

RPG | FPP | turowe | dungeon-crawler | visual novel | Japonia | jRPG | urban fantasy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Lost Child Premiera

19cze2018

PS4 PSV Switch

Gry podobne do The Lost Child

Demon Gaze

Stranger of Sword City

Ray Gigant

The Lost Child jest dungeon crawlerem opracowanym przez studio Kadokawa Games. Produkcja została wydana między innymi na platformę PS4, Switch i PSV, a pieczę nad nią sprawował Takeyasu Sawaki, czyli autor oryginalnego El Shaddai: Ascension of the Metatron.

Fabuła

Głównym bohaterem The Lost Child jest Hayato Ibuki – dziennikarz badający sprawę samobójstwa popełnionego na tokijskiej stacji Shinjuku. Będąc na miejscu, protagonista upada na peron, popchnięty przez tajemniczy, czarny cień wprost pod koła najdeżdżającego pociągu. Z opresji ratuje go Barcia – piękna kobieta, która podarowuje mu tajemniczą walizkę. Ta skrywa w sobie narzędzie zwane Demon Gun Gangour, pozwalające na przechwytywanie i zniewalanie demonów oraz upadłych aniołów. W ten sposób życie Hayato przybiera nieoczekiwany obrót – nadrzędnym celem, jaki przyświeca mu od tej pory, jest odnalezienie Barcii i rozwiązanie zagadek, w których maczają palce moce „nie z tego świata”. Na swojej drodze bohater napotyka liczne astralne byty – podczas gdy jedne są do niego wrogo nastawione, inne służą mu swoją pomocą.

Warto odnotować, że pomimo iż akcja The Lost Child toczy się w prawdziwym świecie, w grze znalazły się odniesienia do poprzedniego dzieła Sawakiego, czyli wspomnianego wcześniej El Shaddai: Ascension of the Metatron. Do najbardziej oczywistych należy zaliczyć Lucifela i Enocha, czyli bohaterów owego tytułu, których Hayato spotyka na swojej drodze.

Mechanika

W wydanym na platformę PS4, Switch i PSV The Lost Child akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Rozgrywka polega na przemierzaniu rozległych podziemi oraz na walce z zamieszkującymi je demonami – starcia rozgrywają się w trybie turowym, natomiast pokonanych przeciwników możemy zniewolić przy użyciu wspomnianego wcześniej narzędzia, a następnie wykorzystać na polu bitwy ich indywidualne zdolności.

Od czasu do czasu trafiamy również na powierzchnię, gdzie pozyskujemy cenne informacje głównie poprzez rozmowy z postaciami neutralnymi. Te ostatnie zrealizowano w konwencji przywodzącej na myśl produkcje typu visual novel – w ich trakcie na ekranie widoczne są jedynie skąpo animowane, dwuwymiarowe sprite’y uczestniczących w nich postaci, prezentowane na tle statycznych obrazów przedstawiających lokacje, w jakich toczy się dyskusja.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna The Lost Child prezentuje przeciętny poziom wykonania – dotyczy to jednak wyłącznie jej trójwymiarowych elementów pokroju modeli przeciwników biorących udział w bitwach czy oszczędnych w detale modeli otoczenia. Inaczej mają się bowiem sprawy w przypadku wyżej wspomnianych sprite’ów, które zrealizowano w charakterystycznej, mangowej stylistyce, dzięki czemu ich wygląd jest przyjemny dla oka.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI The Lost Child

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.
PS4
PSV
Switch