Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSVPS4
Okładka Omega Labyrinth Z (PSV)
OkładkaOmega Labyrinth Z (PSV)

Omega Labyrinth Z

Kontynuacja gry Omega Labyrinth, w której gracze po raz kolejny wcielają się w dziewczynę próbującą odnaleźć mitycznego Świętego Graala Piękności – starożytny artefakt spełniający życzenia.

RPG | turowe | roguelike | widok izometryczny | dungeon-crawler | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Omega Labyrinth Z Premiera

6lip2017

PS4 PSV

producent: Matrix Software wydawca: D3 Publisher

Gry podobne do Omega Labyrinth Z

Moero Chronicle

Stranger of Sword City

Demon Gaze II

Omega Labyrinth Z jest kontynuacją gry Omega Labyrinth z 2015 roku. Podobnie jak poprzednio, mamy do czynienia z japońską produkcją typu roguelike, opracowaną przez studio Matrix Software. Tytuł stworzono z myślą o platformie PS4 i PSV.

Fabuła

Historia opowiadziana w Omega Labyrinth Z koncentruje się na Świętym Graalu Piękności – magicznym przedmiocie ukrytym głęboko w podziemiach, do których można się dostać tylko jednego dnia w roku, kiedy to otwierają się podwoje Embellir Girls Academy. Ów artefakt jest o tyle cenny, że dziewczyna, która go znajdzie, może liczyć na spełnienie dowolnego życzenia. Główna bohaterka gry, czyli Aina Akemiya, postanawia podjąć wyzwanie i wyruszyć na jego poszukiwania.

Mechanika

W Omega Labyrinth Z na konsoli PS4 i PSV akcję obserwujemy z kamery zawieszonej nad głowami kontrolowanych postaci – przed wejściem do podziemi możemy zdecydować, czy bohaterka ma wędrować samotnie, czy też w niebezpiecznej przeprawie będzie jej towarzyszyć jedna z koleżanek. W trakcie rozgrywki przemierzamy generowane proceduralnie labirynty jaskiń, kolekcjonujemy elementy ekwipunku i rozwijamy nasze podopieczne, a także walczymy z adwersarzami. Warto przy tym pamiętać o mechanice permadeath, która sprawia, że po śmierci Ainy rozpoczynamy przygodę od nowa. Starcia toczą się w trybie turowym, na planszy pokrytej siatką taktyczną, a w ich trakcie równie ważne, co umiejętne żonglowanie zdolnościami bojowymi naszej podopiecznej i jej towarzyszki, jest zajęcie odpowiedniej pozycji na polu walki.

Eliminując kolejnych oponentów, zdobywamy tak zwaną moc Omega (ang. Omega power), która jednocześnie pełni rolę waluty i swego rodzaju many. W zamian za nią możemy zaopatrywać się w przydatny ekwipunek u handlarzy, identyfikować znalezione po drodze przedmioty (mowa przede wszystkim o broni białej, choć dotyczy to także bielizny zwiększającej możliwości obronne dziewczyn) lub zwiększać rozmiar piersi bohaterek. Po dotarciu do rozmiaru Z heroina otrzymuje dostęp do swojego najpotężniejszego ataku, czyli Hyper Omega Slash – niestety jego wykorzystanie oznacza konieczność rozpoczęcia od nowa całego procesu, toteż warto korzystać z niego z rozwagą.

W grze nie brakuje również systemu rozwoju statystyk i umiejętności protagonistek po awansie na kolejny poziom doświadczenia – istnieje też możliwość tymczasowego wzmocnienia atrybów dziewczyn poprzez ich dotyk, dzięki systemowi Faint Awakening.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną Omega Labyrinth Z utrzymano w mangowej stylistyce. O ile jej trójwymiarowe elementy prezentują się raczej przeciętnie, o tyle dwuwymiarowe rysunki bohaterek (widoczne na przykład w scenach rozmów zrealizowanych w stylu visual novel) cieszą oko dbałością o detale.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Omega Labyrinth Z: 18+

PS4
PSV