Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCSwitchXONEPS4
Okładka Deep Sky Derelicts (PC)

Deep Sky Derelicts: Na rubieżach kosmosu

Deep Sky Derelicts | Deep Sky Derelicts: Definitive Edition

Taktyczna gra RPG w realiach science fiction inspirowana Darkest Dungeon. Akcja Deep Sky Derelicts toczy się w czasach, gdy ludzkość skolonizowała dalekie regiony galaktyki, ale jednocześnie podzieliła swoje społeczeństwo na dwie kasty.

RPG | science fiction | turowe | roguelike | taktyczne | 2D

Okładka Deep Sky Derelicts (PC)

producent: Snowhound Games

wydawca: 1C / Cenega

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

26wrz2018

PC

24mar2020

XONE PS4 Switch

Deep Sky Derelicts to taktyczne RPG z turowym systemem walki. Produkcję opracowało fińskie studio Snowhound Games. Na tytuł w postaci Definitive Edition składa się podstawowa wersja gry oraz dwa dodatki DLC zatytułowane New Prospects oraz Station Life.

Fabuła

Akcja toczy się w odległej przyszłości, w czasach, gdy ludzka ekspansja dotarła do dalekich zakątków galaktyki. Nie jest to przyjazna epoka; ludzkość podzielona została na dwie klasy społeczne – obywatele cieszą się dobrobytem i pełnią praw, a osoby bez obywatelstwa muszą każdego dnia walczyć o przetrwanie. Gracze obejmują dowództwo nad grupą przedstawicieli drugiej z tych kategorii. Naszym zadaniem jest przeszukiwanie dryfujących w pustce kosmicznej wraków statków w nadziei, że uda nam się zarobić pieniądze potrzebne na zakup obywatelstwa.

Mechanika

Deep Sky Derelicts to taktyczne RPG, gdzie dowodzimy trzyosobowym oddziałem najemników. Każdy wrak statku pełen jest pułapek, potworów oraz innych zagrożeń. Wnętrza tych jednostek generowane są losowo, więc za każdym razem czekają na nas nowe wyzwania.

W trakcie eksploracji natykamy się czasem na przyjaźnie nastawione postacie, skore do pomocy lub handlu, ale większość spotkań kończy się walką, która rozgrywana jest w systemie turowym. Podczas potyczek mamy pełną kontrolę nad oddziałem, a na przebieg starć możemy dodatkowo wpływać za pomocą kart losowanych z talii.

Zgromadzone podczas eksploracji wraków i przeszukiwania zwłok środki oraz surowce zabieramy do bazy, gdzie używamy ich do uzupełnienia zapasów oraz zakupu nowego sprzętu. Nie zabrakło także opcji rozwijania umiejętności najemników za pomocą zdobytych punktów doświadczenia.

Tryby gry

Deep Sky Derelicts oferuje dwa tryby rozgrywki, oba przeznaczone dla pojedynczego gracza. Poza tradycyjną kampanią fabularną dostępna jest także opcja zabawy na arenach, gdzie koncentrujemy się głównie na walce z coraz potężniejszymi przeciwnikami.

Kwestie techniczne

Gra może się pochwalić atrakcyjną dwuwymiarową oprawą graficzną wykonaną w ponurym komiksowym stylu, który dobrze podkreśla atmosferę wykreowanego przez autorów dystopijnego uniwersum.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 57,99 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Deep Sky Derelicts: Na rubieżach kosmosu

Klasyfikacja PEGI Deep Sky Derelicts: Na rubieżach kosmosu

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Deep Sky Derelicts: Na rubieżach kosmosu

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i3 2.5 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki Intel HD 4400 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit

wajdzik83 VIP 2 października 2018

Świetny i klimatyczny tytuł. Polecam.

9.5
Deep Sky Derelicts z bogatym wydaniem pudełkowym w Polsce
Deep Sky Derelicts z bogatym wydaniem pudełkowym w Polsce

wiadomość12 września 2018

Firma wydawnicza Cenega poinformowała o tym, co wejdzie w skład wydania pudełkowego taktycznego RPG-a Deep Sky Derelicts: Na rubieżach kosmosu. Gra trafi na rynek 26 września.

Deep Sky Derelicts –  1C zapowiedziało turowe RPG w klimacie SF
Deep Sky Derelicts – 1C zapowiedziało turowe RPG w klimacie SF

wiadomość21 sierpnia 2017

Firma 1C zapowiedziała Deep Sky Derelicts, czyli taktyczne RPG z turowym systemem walki, w którym pokierujemy grupą najemników przeszukujących wraki statków kosmicznych w poszukiwaniu cennych surowców.

PC
XONE
PS4
Switch