Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2017, 08:25

autor: Adrian Werner

Deep Sky Derelicts – 1C zapowiedziało turowe RPG w klimacie SF

Firma 1C zapowiedziała Deep Sky Derelicts, czyli taktyczne RPG z turowym systemem walki, w którym pokierujemy grupą najemników przeszukujących wraki statków kosmicznych w poszukiwaniu cennych surowców.

 

DEEP SKY DERELICTS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Snowhound Games
  2. Wydawca: 1C Company
  3. Gatunek: RPG
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: początek 2018 roku.

Fińskie studio Snowhound Games i firma 1C zapowiedziały projekt Deep Sky Derelicts, czyli taktyczne RPG, osadzone w realiach dystopijnego science fiction. Produkcja zmierza wyłącznie na pecety i wczesna edycja trafi do sprzedaży w Steam Early Access w październiku tego roku. Natomiast premiera pełnej wersji zaplanowana została na pierwszy kwartał przyszłego roku.

Deep Sky Derelicts osadzone zostanie w odległej przyszłości, w czasach gdy ludzka ekspansja dotarła do dalekich zakątków galaktyki. Zaprezentowana przez autorów wizja tych czasów nie będzie należała do optymistycznych. Cywilizacja podzielona została na dwie klasy społeczne – obywatele cieszą się dobrobytem i pełnią praw, a pozostali muszą każdego dnia walczyć o przetrwanie. Gracze pokierują grupą przedstawicieli drugiej z tych kategorii. Naszym zadaniem będzie przeszukiwanie dryfujących w pustce kosmicznej wraków statków, w nadziei, że uda nam się zarobić pieniądze potrzebne na zakup obywatelstwa.

Podczas zabawy gracz będzie dowodził trzyosobowym oddziałem najemników. Każdy wrak statku pełny ma być pułapek, potworów oraz innych zagrożeń. Wnętrza tych jednostek generowane będą losowo, więc za każdym razem czekają na nas nowe wyzwania.

W trakcie eksploracji natkniemy się czasem na przyjaźnie nastawione postacie, skore do pomocy lub handlu, ale większość spotkań zakończy się walką, która rozgrywana będzie w systemie turowym. Podczas potyczek uzyskamy pełną kontrolę nad oddziałem, a na przebieg starć będziemy mogli dodatkowo wpływać za pomocą kart losowanych z talii.

Zgromadzone podczas eksploracji wraków i przeszukiwania martwych ciał środki oraz surowce zabierzemy do bazy, gdzie użyjemy ich do uzupełnienia zapasów oraz zakupu nowego sprzętu. Nie zabraknie także opcji rozwijania umiejętności najemników za pomocą zdobytych punktów doświadczenia.

Deep Sky Derelicts zaoferuje dwa tryby rozgrywki. Poza tradycyjną kampanią fabularną dostaniemy także opcję zabawy na arenach, gdzie skoncentrujemy się głównie na walce z coraz potężniejszymi przeciwnikami.

  1. Oficjalna strona gry

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej