Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiANDiOS
Okładka Last Day on Earth: Survival (AND)
OkładkaLast Day on Earth: Survival (AND)

Last Day on Earth: Survival

Survivalowa gra akcji, w której trafiamy do świata opanowanego przez zombie. Naszym celem jest przetrwanie, jednak walczyć musimy nie tylko z nieumarłymi, ale też z innymi osobami.

Akcji | zagraj za darmo | zombie | survival

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Last Day on Earth: Survival Premiera

25maj2017

AND

12cze2017

iOS

producent: Kefir! wydawca: Kefir!

Gry podobne do Last Day on Earth: Survival

Terraria

Undawn

Don't Starve: Newhome

Last Day on Earth: Survival to mobilna gra typu survival na platformę AND i iOS. Tytuł stworzyła firma Kefir!, znana z takich aplikacji jak Forge of Glory i One Life. Produkcja udostępniana jest za darmo, ale występują w niej mikropłatności. Ponadto do działania wymagane jest połączenie z Internetem.

Fabuła

W 2027 roku wybuchła epidemia, która wybiła niemal całą populację. Ci, którym udało się przetrwać muszą zmierzyć się z kolejnym zagrożeniem. Ciała poległych zaczęły bowiem ożywać i nastały czasy zombie.

Mechanika

Gracze trafiają do niebezpiecznego, opanowanego przez zombie świata, w którym cel jest tylko jeden – utrzymać się przy życiu jak najdłużej. By mieć jakiekolwiek szanse na przetrwanie, należy przede wszystkim zatroszczyć się o niezbędne surowce, dzięki którym wytworzymy broń. To jednak dopiero początek zmagań, gdyż nawet z najlepszym narzędziem mordu nie przetrwamy zbyt długo, jeśli nie będziemy dysponować odpowiednim schronieniem. Możemy je wybudować sami, a później zabezpieczyć przy użyciu skonstruowanych pułapek. W budynku nie tylko odpoczniemy, ale też pozostawimy zebrane surowce, na które z pewnością będą mieć chrapkę inni gracze. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy sami polowali na cudze łupy.

Świat Last Day on Earth: Survival pełen jest nie tylko zombie i ludzi walczących o przetrwanie. Rozmaite niebezpieczeństwa czyhają praktycznie na każdym kroku – możemy zostać zaatakowani przez zwierzęta, umrzeć z głodu lub odwodnienia. Poza tym musimy uważać na warunki pogodowe, np. podczas zimy bardzo łatwo jest zamarznąć.

W eksploracji otoczenia i szukaniu potrzebnych elementów pomagają pojazdy. Podobnie jak inne rzeczy, tak i je możemy wytwarzać w ramach craftingu. Skonstruowana maszyna służy nie tylko do przemieszczania się, ale także do walki, w końcu nic nie stoi na przeszkodzie, by wjechać rozpędzonym samochodem w tłum zombie.

Tryby gry

Last Day on Earth: Survival w wersji na platformę AND i iOS to gra multiplayer. Choć większość czasu spędzamy samotnie, walcząc o życie, to świat produkcji jest zamieszkany przez inne osoby. Zazwyczaj mają one złe zamiary, ale częściowo można się przed nimi uchronić, dołączając do klanów. Dzięki temu zwiększamy swoje szanse na zdobywanie nowych terenów, wymieniamy się cennymi informacjami itd. Należy jednak uważać, gdyż w każdej chwili możemy zostać zdradzeni.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 65 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Last Day on Earth: Survival: 16+

Last Day on Earth: Survival Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
iOS
AND