Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCSwitchANDiOS
Okładka Crashlands (PC)

Crashlands

Opracowana przez niezależne studio Butterscotch Shenaningans przygodowa gra akcji z elementami RPG, przypominająca pod względem mechaniki popularną produkcję Don’t Starve.

Akcji | fantasy | roguelike | widok izometryczny | elementy RPG | survival | indie

Okładka Crashlands (PC)

data premiery gry:

21sty2016

PC iOS AND

8lis2018

Switch

Crashlands to przygodowa gra akcji z elementami RPG. Wyprodukowało ją niezależne amerykańskie studio Butterscotch Shenanigans, które współtworzą trzej bracia. Mają oni na swoim koncie między innymi dobrze oceniane Quadropus Rampage oraz Flop Rocket.

Fabuła

W Crashlands ważną rolę odgrywa zabawna fabuła opowiadająca historię kosmicznej kurier o imieniu Flux, która rozbija się na obcej planecie. Aby przetrwać musi pomagać przyjaznym kosmitom, oswajać lub eliminować zamieszkujące świat stwory, tworzyć i rozbudowywać budowle oraz rozwijać rzemiosło. Aby to zrobić gracz zwiedza ogromny i mocno zróżnicowany świat, wypełniony dzikimi zwierzętami, roślinami i innymi „osobliwościami środowiska”. A wszystko to po to, aby naprawić statek i dostarczyć towary, które Flux miała pod swoją opieką przed felerną katastrofą.

Mechanika

Mechanika rozgrywki opiera się na pętli składającej się z trzech elementów. Pierwszy to „znajdź” (przemieszczanie się), drugi to „działaj” (walka, łowienie ryb, uprawa farmy itp.), a trzeci – „buduj” (tworzenie budowli, narzędzi oraz broni itp.). Budynki i przedmioty umożliwiają sprawniejsze przemieszanie się po mapie, skuteczną walkę z coraz silniejszymi przeciwnikami oraz wynajdowanie ekwipunku o jeszcze lepszych parametrach – i tak w nieskończoność. Trudno nie zauważyć podobieństwa Crashlands do pecetowego niezależnego hitu Don't Starve.

Crashlands charakteryzuje kolorowa i bajkowa oprawa graficzna, a za muzykę odpowiadają Zach Fendelman oraz Patrick Crecelius, dwaj kompozytorzy tworzący zespół Fat Bard.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,7 / 10 na podstawie 105 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,5 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Crashlands

Wymagania wiekowe Crashlands

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Crashlands

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.0 GHz, 2.5 GB RAM, karta grafiki 128 MB lub lepsza, 400 MB HDD, Windows XP/Vista/7/8/8.1

Recenzja gry Crashlands – Don’t Starve na wesoło i na piątkę z plusem
Recenzja gry Crashlands – Don’t Starve na wesoło i na piątkę z plusem

Recenzja 4 lutego 2016, 14:55

Główną cechą Crashlands jest to, że po prostu sprawia przyjemność. Wesoła oprawa graficzna współgra z płynną i satysfakcjonującą walką. Temu wszystkiemu towarzyszy przeogromny świat do zawiedzenia, podzielony na żółto-zieloną sawannę czy zimową tundrę. Jakby tego było mało, dostaliśmy rozbudowany system tworzenia przedmiotów, który wraz z główną linią fabularną zachęca do odkrywania nowych terenów, mierzenia się z coraz innymi okazami fauny (choć tych mogłoby być więcej) i okazjonalnego grindowania. Ta ostatnia czynność na szczęście w ogóle nie męczy – właśnie dzięki temu, że ciągle wykonujemy jakieś zadania, przy okazji walcząc i zbierając materiały do konstruowania kolejnych potrzebnych rzeczy.

PC
iOS
AND
Switch