Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 23 stycznia 2016, 16:56

Crashlands - wysoko oceniany survivalowy sandbox zadebiutował na PC, iOS i Androidzie

Do sprzedaży na pecety oraz systemy mobilne iOS i Android trafiła gra Crashlands, czyli survivalowy sandbox w stylu Don't Starve, w którym próbujemy przetrwać na obcej planecie.

Wczoraj pisaliśmy o premierze Dungelot: Shattered Lands, czyli jednej z gier, które wybraliśmy wcześniej do zestawienia najbardziej obiecujących projektów mobilnych tego roku. Na debiut rynkowy kolejnego projektu z tej listy nie musieliśmy czekać długo, gdyż do sprzedaży właśnie trafił survivalowy sandbox Crashlands. Pierwsze recenzje są bardzo pozytywne i wydaje się, że autorom udało się spełnić pokładane w nich nadzieje.

Produkcja dostępna jest w wersjach na systemy mobilne iOS (za 22 złote) oraz Android (za 25 zł). Autorzy przygotowali także wydanie pecetowe, za które trzeba zapłacić 67 złotych. Wszystkie edycje są ze sobą kompatybilne i korzystają ze wspólnego systemu zapisów stanów gry w chmurze, więc możemy np. przerwać zabawę na komputerze, a po wyjściu z domu kontynuować ją na telefonie.

W grze wcielamy się w postać imieniem Flux Dabes, który w transporcie kosmicznym pełni rolę podobną do ziemskiego kierowcy ciężarówki. Cała historia zaczyna się, gdy jego statek ulega uszkodzeniu i rozbija się na obcej planecie. Naszym zadaniem jest zebranie wszystkich rozrzuconych po powierzchni paczek i towarów. Przy okazji natkniemy się na spisek, którego uczestnicy chcą przejąć władzę nad światem i otrzymamy oczywiście możliwość pokrzyżowania tych planów.

Crashlands to survivalowy sandbox, któremu najbliżej do popularnego Don’t Starve. Naszym priorytetem jest oczywiście przetrwanie. Musimy więc eksplorować świat, szukać zapasów i surowców, korzystać z craftingu do tworzenia nowych przedmiotów oraz konstruować zapewniające schronienie bazy. System walki jest w pełni zręcznościowy i zabawę nim wzbogaca szeroki wybór przydatnych gadżetów bojowych.

Gra może pochwalić się wielkim światem, o kontrolę nad którym rywalizują cztery rasy, a wypełniając setki różnych misji gracz ma sporo możliwości wpływania na ten konflikt. Dodatkową atrakcją jest system wychowywania zwierzaków, które potem towarzyszą nam podczas przygód i służą pomocą w walce.