Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCiOSAND
Okładka Dungelot: Shattered Lands (PC)

Dungelot: Shattered Lands

Opracowana we współpracy studia Red Winter Software z firmą tinyBuild Games trzecia odsłona popularnego mobilnego cyklu Dungelot, łączącego elementy roguelike’owego RPG z mechaniką popularnego Sapera.

RPG | fantasy | roguelike | elementy logiczne

Okładka Dungelot: Shattered Lands (PC)

data premiery gry:

21sty2016

iOS

18lut2016

PC

4lip2016

AND

Dungelot: Shattered Lands to wydana na platformę AND, PC i iOS hybryda gry RPG typu roguelike z mechanizmami Sapera. Jest to trzecia odsłona popularnego cyklu i opracowało ją studio Red Winter Software, czyli ten sam zespół, który stał za poprzednimi częściami serii.

Fabuła

Akcja opracowanego z myślą o platformie AND, PC i iOS Dungelot: Shattered Lands osadzona jest w standardowej krainie fantasy, pełnej magii, potworów i nieludzkich ras. Podczas zabawy zajmujemy się głównie eksplorowaniem losowo generowanych podziemi. Do wyboru jest kilka klas, z których każda posiada odrębne umiejętności i atrybuty. Całość utrzymana jest w humorystycznych klimatach, nabijających się z oklepanych schematów swojego gatunku.

Mechanika

Sama eksploracja odbywa się w stylu znanym z Sapera. Każda plansza składa się z kilkudziesięciu kwadratowych pól i gdy wkraczamy na nową mapę prawie wszystkie są zasłonięte. Dotykając danego pola, powodujemy jego odkrycie. Część z nich posiada specjalne przedmioty i skarby, podczas gdy inne kryją wrogów, przeszkody i pułapki. W przypadku wpadnięcia na przeciwników zablokowana zostaje opcja odsłaniania wszystkich sąsiadujących pól dopóki nie pokonamy nieprzyjaciół za pomocą różnorodnych ataków i zaklęć, niczym w klasycznym RPG. Naszym zadaniem jest wykorzystywanie wszystkich tych mechanizmów do odnajdowania kluczy, które pozwalają nam na otwarcie bram prowadzących do kolejnej komnaty.

Sukcesy nagradzane są oczywiście punktami doświadczenia, za które rozwijamy statystyki postaci i uczymy ją nowych umiejętności. Kluczową rolę odgrywa także system ekwipunku, w ramach którego musimy dobierać odpowiednie uzbrojenie i pancerze oraz stale szukać coraz lepszych przedmiotów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Dungelot: Shattered Lands

Wymagania wiekowe Dungelot: Shattered Lands

odpowiednia dla każdego wieku

Najlepsze mobilne gry stycznia (m.in. Crashlands, Sky Chasers i Circa Infinity)
Najlepsze mobilne gry stycznia (m.in. Crashlands, Sky Chasers i Circa Infinity)

wiadomość2 lutego 2016

Omawiamy najlepsze gry mobilne stycznia. Wśród polecanych pozycji znalazły się takie produkcje jak Crashlands, Circa Infinity, The Pirate: Caribbean Hunt, Battlehand, Dungelot: Shattered Lands, Sky Chasers, Pocket Mortys i Venture Kid.

Dungelot: Shattered Lands - premiera trzeciej części mobilnego koktajlu RPG-a i Sapera
Dungelot: Shattered Lands - premiera trzeciej części mobilnego koktajlu RPG-a i Sapera

wiadomość22 stycznia 2016

W usłudze App Store zadebiutowało Dungelot: Shattered Lands, czyli trzecia odsłona popularnego mobilnego cyklu, łączącego elementy gatunku RPG i gier logicznych typu Saper.

Na jakie gry mobilne warto czekać w 2016 roku
Na jakie gry mobilne warto czekać w 2016 roku

wiadomość11 stycznia 2016

Omawiamy najbardziej obiecujące gry mobilne tego roku. Wśród nich znalazły się takie produkcje jak Crashlands, Sigma Theory, Iron Marines czy Super Meat Boy: Forever.

Dungelot: Shattered Lands - pierwszy zwiastun kolejnej odsłony cyklu łączącego roguelike z mechanizmami Sapera
Dungelot: Shattered Lands - pierwszy zwiastun kolejnej odsłony cyklu łączącego roguelike z mechanizmami Sapera

wiadomość27 czerwca 2015

Mamy dobre wieści dla fanów cyklu Dungelot, łączącego roguelike z mechanizmami Sapera. Jego twórcy wypuścili pierwszy zwiastun trzeciej części, zatytłowanej Dungelot: Shattered Lands.

PC
iOS
AND