Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 27 czerwca 2015, 07:32

Dungelot: Shattered Lands - pierwszy zwiastun kolejnej odsłony cyklu łączącego roguelike z mechanizmami Sapera

Mamy dobre wieści dla fanów cyklu Dungelot, łączącego roguelike z mechanizmami Sapera. Jego twórcy wypuścili pierwszy zwiastun trzeciej części, zatytłowanej Dungelot: Shattered Lands.

Wydane w 2013 roku Dungelot okazało się sporym sukcesem, dzięki nietypowemu połączeniu RPG-a typu roguelike z mechanizmami Sapera. Opublikowana dwa lata później kontynuacja zatytułowana Dungelot 2 nie powtórzyła sukcesu pierwowzoru, głównie za sprawą bardzo agresywnego systemu mikropłatności. Autorzy nie pozostali jednak głusi na krytykę i usunęli grę z App Store, by po kilku tygodniach wypuścić ją ponownie jako tytuł premium. Teraz twórcy pracują nad trzecią odsłoną cyklu, która otrzymała tytuł Dungelot: Shattered Lands i właśnie ukazał się pierwszy zwiastun tego projektu.

Akcja gry osadzona będzie w standardowej krainie fantasy, pełnej magii, potworów i nieludzkich ras. Podczas zabawy zajmiemy się głównie eksplorowaniem losowo generowanych podziemi. Do wyboru będzie kilka odrębnych klas, z których każda posiadać ma odrębne umiejętności i atrybuty. Całość utrzymana będzie w humorystycznych klimatach, nabijających się z oklepanych schematów swojego gatunku.

Na razie niewiele wiemy o mechanizmach rozgrywki, poza tym, że oparte one będą na rozwiązaniach wspólnych dla całego cyklu. Przypomnijmy więc, że w serii Dungelot sama eksploracja odbywa się w stylu znanym z Sapera. Każda plansza składa się z kilkudziesięciu kwadratowych pól i gdy wkraczamy na nową mapę prawie wszystkie są zasłonięte. Dotykając danego pola powodujemy jego odkrycie. Część z nich posiada specjalne przedmioty i skarby, podczas gdy inne kryją wrogów, przeszkody i pułapki. W przypadku wpadnięcia na przeciwników zablokowana zostaje opcja odsłaniania wszystkich sąsiadujących pól dopóki nie pokonamy nieprzyjaciół za pomocą różnorodnych ataków i zaklęć, niczym w klasycznym RPG. Naszym zadaniem jest wykorzystywanie wszystkich tych mechanizmów do odnajdowania kluczy, które pozwalają nam na otwarcie bram prowadzących do kolejnej komnat.

Sukcesy nagradzane są oczywiście punktami doświadczenia, za które rozwijamy statystyki postaci i uczymy ją w nowe umiejętności. Kluczową rolę odgrywa także system ekwipunku, w ramach którego musimy dobierać odpowiednie uzbrojenie i pancerze oraz stale szukać coraz lepszych przedmiotów.

Dungelot: Shattered Lands zmierza na urządzenia mobilne z systemem iOS oraz pecety. Autorzy nie są jeszcze gotowi podać konkretnej daty premiery, ale obiecują, że nastąpi ona jeszcze w tym roku.