Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 27 czerwca 2015, 07:46

autor: Jiker

Promocje mobilne na weekend 27-28 czerwca (m.in. XCOM: Enemy Within, Hitman GO, BattleLore: Command)

W tym tygodniu na promocji znalazło się kilka niezłych gier mobilnych. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich produkcji jak XCOM: Enemy Within, Hitman GO, BattleLore: Command, Surgeon Simulator, FOTONICA i seria Baldur's Gate. Wspominamy też o nowej akcji Humble Mobile Bundle oraz kolejnych promocjach Okazje Red Stripe dla Windows Phone.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

XCOM: Enemy Within

Android: ok. 23 zł; wcześniej ok. 56 zł

Przegląd rozpoczynamy od pokaźnej, bo 60-procentowej przeceny XCOM: Enemy Within w wersji na urządzenia z systemem Android – znakomitej, rozszerzonej wersji turowej strategii XCOM: Enemy Unknown. Gra, w której wcielamy się w dowódcę organizacji Extraterrestrial Combat Unit (w skrócie XCOM) i odpieramy inwazję obcych, spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem – adaptacja na urządzenia z ekranami dotykowymi udała się studiu Firaxis Games praktycznie pod każdym względem.

Surgeon Simulator

Android: ok. 11 zł; wcześniej ok. 20 zł – iOS: ok. 8 zł; wcześniej ok. 21 zł

Doczekaliśmy się kolejnej obniżki ceny humorystycznego symulatora chirurga (w wersji mobilnej także dentysty) Surgeon Simulator. W grze oddajemy się radosnemu grzebaniu we wnętrznościach pacjentów. Problem w tym, że brakuje nam ku temu umiejętności oraz specjalistycznego sprzętu. Jakby tego było mało, toporny system sterowania sprawia, że regularnie popełniamy błędy. Zabawa polega tak naprawdę na czerpaniu satysfakcji z porażek, a całość bawi równie skutecznie jak na pecetach.

Hitman GO

Android: ok. 11 zł; wcześniej ok. 18 zł – iOS: ok. 8 zł; wcześniej ok. 21 zł

Niedawna premiera gry snajperskiej Hitman: Sniper przypomniała nam o wcześniejszej mobilnej odsłonie zabójczej serii, czyli Hitman GO. Produkcja jest wyjątkowo udaną, turową grą logiczną, w której na każdym poziomie musimy niezauważeni dotrzeć do wskazanego punktu i wypełnić dodatkowe cele, takie jak np. wyeliminowanie konkretnych osób czy zebranie wskazanych przedmiotów. Tytuł doczekał się kolejne przeceny, więc jeśli jeszcze go nie ograliście, to macie ku temu kolejną okazję.

BattleLore: Command

Android: ok. 18 zł; wcześniej ok. 40 zł – iOS: ok. 17 zł; wcześniej ok. 42 zł

Za mniej niż połowę dotychczasowej ceny możecie w tym tygodniu nabyć turową grę strategiczną BattleLore: Command. Tytuł studia Fantasy Flight Games powstał na bazie stołowej gry planszowej BattleLore Second Edition. Twórcy zaoferowali obszerną kampanię i opracowali na potrzeby gry efektowną, trójwymiarową szatę graficzną. Jej akcja rozgrywa się w świecie fantasy Terrinoth, a gracz wciela się w dowódcę armii Lordów Dagan. Zadanie polega na odparciu potworów zgromadzonych pod sztandarem imperium Uthuk Y’llan. W grze nie zabrakło też rozbudowanej opcji multiplayer.

FOTONICA

Android: 3,99 zł; wcześniej 12 zł

Pierwszej oficjalnej przeceny doczekała się androidowa wersja gry FOTONICA – jednego z najciekawszych runnerów ostatnich miesięcy. W produkcji wcielamy się w parkourowca, który biegnie z ogromną prędkością przez abstrakcyjne poziomy, wykonane z wykorzystaniem grafiki wektorowej. Akcja prezentowana jest z perspektywy pierwszej osoby, dodającej rozgrywce dynamiki i dramaturgii.

Warhammer 40,000: Storm of Vengeance

Android: ok. 6 zł; wcześniej ok. 12 zł

O 50% przeceniono Warhammer 40,000: Storm of Vengeance w wersji na Androida. Mamy tu do czynienia ze strategią studia Eutechnyx, zainspirowaną serią Plants vs Zombies. Gracz przejmuje w niej kontrolę nad jedną z warhammerowych frakcji i przystępuje do rozgrywanego w czasie rzeczywistym starcia. Walki odbywają się na niewielkich arenach, oferujących kilka torów, którymi mogą poruszać się produkowane w locie jednostki. Celem zabawy jest pokonanie żołnierzy wroga i zniszczenie należącej do niego bazy, znajdującej się po przeciwległej stronie ekranu.

Wyprzedaż gier z serii Chainsaw Warrior

Studio Auroch Digital zdecydowało się obniżyć – i to co najmniej o 80% – cenę obu odsłon serii Chainsaw Warrior. Mamy tu do czynienia z wyjątkowymi, bo stawiającymi na rozgrywkę solową, planszówkami. W grach trafiamy do futurystycznego Nowego Jorku i wcielamy się w tytułowego żołnierza, który za pomocą piły łańcuchowej odpiera inwazję sił zła. W pierwszej części walczy z potworami przybyłymi z innego wymiaru, natomiast w „dwójce” mierzy się z ożywionymi trupami Azteków.

Wyprzedaż klasycznych RPG-ów (iOS) – seria Baldur’s Gate i Icewind Dale

Studio Overhaul Games zdecydowało się obniżyć ceny wszystkich oferowanych przez siebie mobilnych wersji gier. Dzięki temu miłośnicy klasycznych RPG-ów, będący posiadaczami urządzeń działających pod kontrolą systemu iOS, mogą zaopatrzyć się w rozszerzone wersji trzech kultowych pozycji: Baldur’s Gate, Baldur’s Gate II oraz Icewind Dale. Pełną ofertę prezentujemy poniżej:

  • Baldur’s Gate Enhanced Edition – iOS: ok. 21 zł; wcześniej ok. 42 zł
  • Baldur’s Gate II Enhanced Edition – iOS: ok. 21 zł; wcześniej ok. 42 zł
  • Icewind Dale Enhanced Edition – iOS: ok. 21 zł; wcześniej ok. 42 zł

NHL 2K

Android: ok. 14 zł; wcześniej ok. 31 zł – iOS: ok. 12 zł; wcześniej ok. 33 zł

Kolejne obniżki doczekała się gra sportowa NHL 2K, stanowiąca powrót uznanej hokejowej serii firmy 2K Games po kilkuletniej przerwie. Produkcja trafiła wyłącznie na urządzenia mobilne i koncentruje się na zabawie w trybie My Career, w którym prowadzimy własnoręcznie stworzonego zawodnika przez kolejne szczeble kariery. Poza tym można wziąć udział w pojedynczym meczu 3 na 3 graczy, a także rozegrać konkurs rzutów karnych (także w trybie sieciowym).

Humble BulkyPix Mobile Bundle – m.in. Type:Rider, Meltdown, Joe Dever's Lone Wolf, Dark Lands

W ubiegłym tygodniu wystartowała akcja Humble BulkyPix Mobile Bundle, pozwalająca nabyć za stosunkowo niską cenę pakiet gier na smartfony i tablety z systemem Android wydawanych przez firmę BulkyPix. Za wpłatę na poziomie minimum 1 dolara, czyli około 4 złotych, uzyskacie dostęp do: Type:Rider, Meltdown w wersji Premium, iPollute oraz Pretentious Game Lovers EditionellriHel. Kwota wyższa niż aktualna średnia (tj. zaledwie 3,97 dolarów, czyli około 15 złotych) odblokowuje dodatkowo: Joe Dever's Lone Wolf (wszystkie rozdziały), Corto Maltese, Twin Blades, Dark Lands w wersji Premium, a także dodane niedawno Abe Escape w wersji Deluxe, Orborun i Jazz: Trump’s Journey w wersji Premium. Akcja dobiegnie końca 29 czerwca.

Okazje Red Stripe dla użytkowników Windows Phone

Promocją Okazje Red Stripe w Windows Phone Store objęto nowy zestaw gier. Tym razem za połowę dotychczasowej kwoty nabędziecie: znakomite gry logiczne ilomilo i Joining Hands 2, przygodówkę typu ukryte obiekty Tales from the Dragon Mountain: The Strix oraz przygodową grę logiczną Draw a Stickman: EPIC. Pełną ofertę znajdziecie poniżej: