Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCiOSAND
Okładka Chainsaw Warrior (PC)
OkładkaChainsaw Warrior (PC)

Chainsaw Warrior

Chainsaw Warrior to adaptacja gry planszowej wydanej w 1987 roku przez firmę Games Workshop.

Strategiczne | science fiction | planszowe | elementy RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Chainsaw Warrior Premiera

23wrz2013

iOS

2paź2013

AND

7paź2013

PC

Chainsaw Warrior jest adaptacją gry planszowej zaprojektowanej przez Stephena Handa i wydanej w 1987 roku przez firmę Games Workshop. Produkcja, łącząca elementy strategii turowej i cRPG, stworzona została przez niezależne studio Auroch Digital, znane m.in. z Endgame: Syria oraz NarcoGuerra.

Akcja gry toczy się w roku 2032. Gdzieś w Nowym Jorku otwiera się przejście do innego wymiaru, z którego wyłaniają się hordy przerażających istot. Podejmowane próby powstrzymania bestii atakami z ziemi i powietrza nie przynoszą żadnych rezultatów. Ostatnią nadzieją mieszkańców metropolii jest były członek elitarnej jednostki sił specjalnych, znany jako Chainsaw Warrior. Bohater ma zaledwie godzinę, by odnaleźć portal i zniszczyć go.

Podobnie jak planszówkowy pierwowzór, gra przeznaczona została wyłącznie do rozgrywki jednoosobowej, a rywalem gracza jest upływający czas. Zabawa polega na wykreowaniu bohatera, doborze ekwipunku, a następnie odkrywaniu kolejnych kart ze zdarzeniami i podejmowaniu stosownych działań.

Gra w dużej mierze opiera się na czynniku losowym. Skutki większości działań określane są przy pomocy rzutu wirtualnymi kośćmi. Również układ kart zdarzeń jest losowy, a gracz nie ma pojęcia czy za moment będzie musiał zmierzyć się z przeciwnikiem, wpadnie w pułapkę lub znajdzie przydatne przedmioty. Warunkiem odniesienia zwycięstwa jest odnalezienie i zniszczenie przejścia do innego wymiaru w ciągu 60 minut czasu gry.

Od strony wizualnej Chainsaw Warrior wyraźnie nawiązuje do komiksowego stylu planszówki. Wiele oryginalnych ilustracji bezpośrednio wykorzystano w grze. Dwuwymiarowa grafika okraszona została prostymi animacjami i wstawkami obrazkowymi związanymi z fabułą.

Ostatnia modyfikacja 14 października 2013

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Chainsaw Warrior: Odpowiednia dla każdego wieku.

Chainsaw Warrior Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 300 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
iOS
AND