Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweANDPCiOS
Okładka FOTONICA (AND)
OkładkaFOTONICA (AND)

FOTONICA

FOTONICA to jedna z najbardziej oryginalnych zręcznościówek typu runner. W produkcji wcielamy się w biegacza, który pędzi przez odrealnione poziomy, starając się pokonać jak największy dystans. Rozgrywkę ukazano w nietypowej jak na ten gatunek perspektywie pierwszoosobowej.

Zręcznościowe | FPP | na 2 osoby | grafika wektorowa | auto-runner

Kolekcja gier
Obserwuj grę

FOTONICA Premiera

11wrz2014

iOS

6lis2014

PC

23mar2015

AND

Gry podobne do FOTONICA

Vector

Rayman Jungle Run

Canabalt HD

FOTONICA to efektowna gra zręcznościowa typu runner, autorstwa studia Santa Ragione, znanego z niezwykłego Mirrormoon. Produkcja, wyróżniająca się wektorową grafiką i niezwykle dynamiczną rozgrywką, najpierw została wydana na urządzenia mobilne z systemem iOS, a następnie doczekała się ulepszonej wizualnie konwersji pecetowej.

W FOTONICA gracz przejmuje kontrolę nad parkourowcem, który biegnie z ogromną prędkością – sięgającą nawet 140 mil na godzinę – przez abstrakcyjne poziomy, wykonane z wykorzystaniem grafiki wektorowej. Elementem wyróżniającym grę na tle innych, podobnych pozycji (np. Canabalt, Vector) jest też perspektywa, z której prezentowana jest akcja - gracz obserwuje planszę „z oczu” biegacza, co dodaje rozgrywce dramaturgii.

Pod względem mechaniki mamy do czynienia z bardzo prostą produkcją. Postać biegnie, gdy wciskamy przycisk akcji i wykonuje podskok, jeśli go puścimy. Należy to robić we właściwym czasie, aby zgrabnie pokonywać przepaście. Będąc w powietrzu, gracz musi cały czas obserwować sytuację i w odpowiednim momencie ponownie wcisnąć akcję, aby sprowadzić biegacza na ziemię.

Twórcy opracowali na potrzeby gry osiem zamkniętych poziomów i trzy nieskończone, na których walczymy o jak najlepsze wyniki punktowe. W grze zawarto też opcję multiplayer dla dwóch graczy. Co ciekawe, rywalizacja odbywa się przy jednym urządzeniu, na podzielonym ekranie.

Zmaganiom towarzyszy dynamiczna, elektroniczna ścieżka dźwiękowa, która w połączeniu z grafiką wektorową i płynnie zmieniającymi się projektami poziomów przydaje całości niezwykłego klimatu. Nie dziwi więc, że tytuł często porównywany jest do kultowego REZ-a. Zabawę w FOTONICA charakteryzuje podobna, odrealniona atmosfera.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1 - 2  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe FOTONICA: Odpowiednia dla każdego wieku.

FOTONICA Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 205/Radeon HD 3450 lub lepsza
  • 250 MB HDD
  • Windows XP(SP3)
iOS
AND
PC