Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 24 marca 2015, 11:41

autor: Jiker

FOTONICA – efektowny runner zadebiutował na Androidzie

FOTONICA – efektowny, wektorowy runner studia Santa Ragione – trafił do oferty platformy Google Play. Produkcja została wydana w modelu premium i przez kilka najbliższych dni dostępna jest w promocyjnej cenie.

Wydawać by się mogło, że moda na runnery przeminie wraz z pojawianiem się coraz bardziej rozbudowanych gier, ale tak nie jest – zręcznościówki, w których celem jest pokonanie jak największego dystansu pozostają jednym z najpopularniejszych mobilnych gatunków. Posiadacze smartfonów i tabletów z Androidem otrzymali właśnie możliwość zagrania w jeden z najciekawszych tego typu tytułów ostatnich miesięcy – jest nim FOTONICA.

Produkcja studia Santa Ragione była dotąd dostępna na komputerach osobistych oraz urządzeniach z systemem iOS. Na platformie Google Play zadebiutowała w specjalnej, promocyjnej cenie 3,99 złotych (za jakiś czas podskoczy ona do około 12 zł). Mamy tu do czynienia z grą w modelu premium, pozbawioną mikropłatności i wewnętrznych reklam.

W FOTONICA gracz przejmuje kontrolę nad parkourowcem, który biegnie z ogromną prędkością – sięgającą nawet 140 mil na godzinę – przez abstrakcyjne poziomy, wykonane z wykorzystaniem grafiki wektorowej. Elementem wyróżniającym grę na tle innych, podobnych pozycji (np. Canabalt czy Vector) jest też perspektywa, z której prezentowana jest akcja. Mianowicie gracz obserwuje planszę „z oczu” biegacza, co dodaje rozgrywce dramaturgii.

Zmaganiom towarzyszy dynamiczna, elektroniczna ścieżka dźwiękowa, która w połączeniu z grafiką wektorową i płynnie zmieniającymi się projektami poziomów przydaje całości niezwykłego klimatu. Nie dziwi więc, że w recenzjach edycji iOS często przywoływano kultowego REZ-a. Zabawę w FOTONICA charakteryzuje podobna, odrealniona atmosfera.

Pod względem mechaniki mamy do czynienia z bardzo prostą produkcją. Postać biegnie, gdy trzymamy palec na ekranie i wykonuje podskok, jeśli go oderwiemy. Należy to robić we właściwym czasie, aby zgrabnie pokonywać przepaście. Będąc w powietrzu, gracz musi cały czas obserwować sytuację i w odpowiednim momencie ponownie umieścić palec na wyświetlaczu, aby sprowadzić biegacza na ziemię.

Twórcy opracowali na potrzeby gry osiem zamkniętych poziomów i trzy nieskończone, na których walczymy o jak najlepsze wyniki punktowe. W grze zawarto też opcję multiplayer dla dwóch graczy. Co ciekawe, rywalizacja odbywa się przy jednym urządzeniu, na podzielonym ekranie.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

FOTONICA

FOTONICA