Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2016, 17:22

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Star Wars: Battlefront jednak bez nowej mapy na Tatooine

Kilka dni temu na kanale YouTube EA Brazil zdradzono zawartość styczniowej aktualizacji gry Star Wars: Battlefront, która miała dodać nową mapę na Tatooine. Jeden z pracowników studia DICE sprostował jednak te doniesienia, informując, że patch nie wprowadzi do gry rzeczonej lokacji.

Przed kilkoma dniami informowaliśmy o zbliżającej się aktualizacji gry Star Wars: Battlefront, której szczegółowa zawartość została przez pomyłkę zdradzona przez EA Brazil. Według tamtych doniesień, w tym miesiącu mamy otrzymać mapę na Tatooine, nowe stroje dla Luke’a i Lei, dzienne wyzwania i specjalne wydarzenia dla społeczności graczy oraz możliwości tworzenia prywatnych sesji. Niestety nie do końca jest to prawda. Oscar Carlen, pracownik studia DICE odpowiadający za system oświetlenia w grze Star Wars: Battlefront, wyjawił bowiem (dzięki Videogamer), że brazylijski oddział Electronic Arts się pomylił i tak naprawdę nadchodząca aktualizacja nie wprowadzi do zabawy nowej mapy. Niemniej o pozostałych elementach nie wspomniał, więc wygląda na to, że one faktycznie na dniach ujrzą światło dzienne.

Star Wars: Battlefront jednak bez nowej mapy na Tatooine - ilustracja #1

Niestety jest jedno „ale”. Rzeczony patch ma się ukazać w tym miesiącu, ale ani wydawca, ani deweloper do dziś nie zdradzili konkretnego terminu. Wychodzi więc na to, że aktualizacja zadebiutuje znienacka w którymś dniu przyszłego tygodnia.

Wracając jeszcze na chwilę do kwestii mapy na Tatooine. Być może ukaże się ona w przyszłości, gdyż Carlen stwierdził na Twitterze, że pracuje przy nowych lokacjach, które otrzymamy zarówno w ramach darmowych aktualizacji, jak i płatnych dodatków. Przypominam bowiem, że w planach studia DICE znajdują się cztery rozbudowane rozszerzenia wchodzące w skład przepustki sezonowej. Mają one wprowadzić łącznie szesnaście kolejnych map, cztery dodatkowe postacie, tyle samo trybów rozgrywki oraz przeszło dwadzieścia elementów wyposażenia. Pierwsze tego typu DLC ukaże się „na początku 2016 roku”.

Star Wars: Battlefront dostępne jest od listopada 2015 roku na konsolach PlayStation 4, Xbox One i komputerach PC.