Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 stycznia 2016, 18:00

autor: Entelarmer

Star Wars: Battlefront - nowy pakiet darmowych dodatków

Brazylijski kanał firmy Electronic Arts przypadkiem opublikował filmik poświęcony styczniowej aktualizacji gry Star Wars: Battlefront. W materiale wspomniano m.in. o nowej mapie i strojach oraz dodaniu możliwości tworzenia prywatnych sesji.

Wygląda na to, że kolejnemu wydawcy wypsnęły się niezapowiedziane informacje. - Star Wars: Battlefront - nowy pakiet darmowych dodatków - wiadomość - 2016-01-21
Wygląda na to, że kolejnemu wydawcy wypsnęły się niezapowiedziane informacje.

Jeszcze w miesiącu premiery firma Electronic Arts zapowiedziała, że Star Wars: Battlefront – sieciowa strzelanina w uniwersum Gwiezdnych wojen – będzie otrzymywać darmową zawartość, a twórcy bynajmniej nie poprzestaną na Bitwie o Jakku (pierwszym bezpłatnym DLC do produkcji studia DICE). Jak dotąd EA nie podzieliło się żadnymi informacjami na temat kolejnych dodatków, ale wygląda na to, że brazylijski oddział wydawcy przypadkowo zdradził kilka szczegółów. Jak donosi serwis WCCFtech, na kanale YouTube EA Brazil zamieszczono filmik w języku portugalskim, w którym omówiono darmową zawartość nadchodzącą wraz z najnowszą aktualizacją SW: Battlefront. Jak to zwykle w takich przypadkach bywa, materiał został szybko usunięty, ale nie przed tym, jak użytkownik serwisu Reddit o pseudonimie Exosound przetłumaczył listę zapowiedzianych nowości.

Czego więc możemy się spodziewać? Poza mapą na Tatooine oraz strojami dla Luke’a i Lei rodem z filmów, twórcy mają wprowadzić dzienne wyzwania i specjalne wydarzenia dla społeczności gry. Jednak dla wielu najważniejszą zmianą będzie dodanie możliwości tworzenia prywatnych sesji, co pozwoli na zakładanie gier na zasadach wybranych przez użytkowników (np. w ramach swobodnych turniejów). Brak tej opcji ogłoszono jeszcze przed premierą i spotkało się to z nieprzychylną reakcją graczy. Oczywiście nie wiadomo, czy jest to pełna lista dodatków, nie ma też żadnego potwierdzenia tych informacji ze strony EA bądź DICE. Według przedstawiciela twórców na oficjalnym forum gry aktualizacja ma pojawić się jeszcze w tym miesiącu, pozostaje więc jedynie czekać.

Star Wars: Battlefront to kontynuacja serii strzelanek osadzonych w uniwersum Gwiezdnych wojen. Po raz kolejny przenosimy się do „odległej galaktyki” i stajemy po stronie Imperium bądź Rebeliantów, a nawet możemy pokierować takimi osobistościami, jak lord Darth Vader, Boba Fett czy Han Solo. Gra zadebiutowała 19 listopada na PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One, a według analityków do końca ubiegłego roku produkcja rozeszła się w ponad 12 milionach egzemplarzy.