Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 stycznia 2016, 18:55

autor: Ender

Wiedźmin 2 i Counter Strike: Global Offensive w usłudze wstecznej kompatybilności na Xboksie One

Microsoft ogłosił, że dodał kolejnych 10 gier do listy tytułów z konsoli Xbox 360, które są kompatybilne z Xboksem One. Najważniejsze z nich to Wiedźmin 2: Zabójcy Królów oraz Counter Strike: Global Offensive. Co więcej, pierwsza z wymienionych pozycji do 5 lutego dostępna jest za darmo.

Aktualizacja: Wiedźmin 2: Zabójcy Królów udostępniono za darmo również i użytkownikom w Polsce. Jak poinformował przedstawiciel CD Projekt RED - Marcin Momot, niedostępność Polski na liście obsługiwanych krajów była po prostu błędem.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów w usłudze wstecznej kompatybilności na Xboksie One - ilustracja #1

W październiku ubiegłego roku informowaliśmy o nowej usłudze dla użytkowników Xboksów One, dzięki której nowa konsola Microsoftu jest w stanie odtworzyć wybrane produkcje z Xboksa 360. Przedstawiciele amerykańskiego koncernu zapewniali wówczas, że system emulacji będzie stale rozszerzany. Przez trzy miesięce od jego startu lista obsługiwanych produkcji rozrosła się do ok 130 pozycji. Dziś została ona rozszerzona o kolejne 10 gier. Wśród nich najgłośniejszymi są bez wątpienia Wiedźmin 2: Zabójcy Królów oraz Counter Strike: Global Offensive.

Warto dodać, że do 5 lutego Wiedźmin 2: Zabójcy Królów będzie udostępniony za darmo wszystkim użytkownikom Xboksów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Niestety promocją nie została objęta Polska.

Nowe tytuły obsługujące wsteczną kompatybilność Xboksa One:

 1. Aegis Wing
 2. Age of Booty
 3. Counter Strike: Global Offensive
 4. Jeremy McGrath’s Offroad
 5. Sam & Max Save the World
 6. Skullgirls
 7. Small Arms
 8. Soulcalibur
 9. Space Giraffe
 10. Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Przypomnijmy, że opcja wstecznej kompatybilności obsługuje zarówno fizyczne jak i cyfrowe egzemplarze gier. Jeżeli posiadamy pudełkowe wydanie wystarczy włożyć płytę z produkcją do napędu i poczekać na jej ściągniecie z sieci i zainstalowanie na dysku twardym. W przypadku edycji zakupionej w dystrybucji cyfrowej powinna być ona dostępna w naszej bibliotece gier. Emulowane produkcje nie tylko pozwalają na wykonywanie zrzutów ekranu, ale także na strumieniowanie rozgrywki. Obsługują też tryb multiplayer, więc jeżeli na serwerach znajdą się chętni do zabawy (także ci korzystający z oryginalnej konsoli Xbox 360), to nic nie stoi na przeszkodzie, by dołączyć do zabawy.

Właściciele Xboksów na dedykowanej stronie internetowej mogą głosować na gry, które powinny otrzymać w przyszłości opcję emulacji. Warto jednak pamiętać, że zajęcie przez nich wysokiego miejsca w rankingu nie oznacza, że tak się stanie.

 1. Oficjalna strona Xbox One
 2. Pełna lista wstecznie kompatybilnych gier na Xboksie One