Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2016, 10:21

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Age of Mythology: Tale of the Dragon ukaże się za kilka dni

28 stycznia odbędzie się premiera Tale of the Dragon - dodatku dla gry Age of Mythology: Extended Edition. Rozszerzenie wprowadzi do zabawy chińską cywilizację z własną kampanią, jednostkami i bogami.

Age of Mythology: Tale of the Dragon ukaże się za kilka dni - ilustracja #1

Gra Age of Mythology: Extended Edition 28 stycznia doczeka się zapowiedzianego we wrześniu 2015 roku rozszerzenia Tale of the Dragon. Będzie to drugi duży dodatek, który otrzyma Age of Mythology w swojej kilkunastoletniej karierze. Przypominam bowiem, że pierwotna wersja produkcji z 2002 roku dostała tylko projekt The Titans, w który wyposażone jest oczywiście Extended Edition. No dobra, ale czego w ogóle możemy oczekiwać po Tale of the Dragon? Deweloperzy wypunktowali zawartość produkcji w tym miejscu, a z najważniejszych elementów należy wymienić:

  • nową cywilizację – Chiny;
  • kolejne jednostki: Chu Ko Nu, Monk, magiczne stworzenia (np. biały tygrys, walcząca małpa, smoki);
  • dwanaście nowych bogów – trzech głównych (Shennong, Fu Xi i Nu Wa) i dziewięciu pomniejszych (do tej pory ujawniono: Dabo Gong, He Bo, Zhong Kui, Chang’e, Huangdi, Sun Wukong);
  • zupełnie nową kampanię, w której znajdziemy elementy zaczerpnięte z chińskiej mitologii.

Przy okazji deweloperzy zapowiedzieli, że 28 stycznia o godzinie 18:00 czasu polskiego na Twitchu rozpocznie się transmisja na żywo z okazji premiery dodatku Tale of the Dragon.

Age of Mythology: Extended Edition to ulepszona wersja gry strategicznej Age of Mythology z 2002 roku. Produkcja pojawiła się na komputerach PC w maju 2014 roku i oferuje przede wszystkim pewne zmiany w kwestii oprawy graficznej (obsługa wysokich rozdzielczości, lepiej wyglądająca woda, ładniejsze oświetlenie itd.). Ponadto tytuł został dostosowany do obecnych systemów operacyjnych i może się pochwalić zmienionym interfejsem gracza oraz osiągnięciami. Sama rozgrywka pozostała praktycznie nietknięta.

Ujawnieni do tej pory bogowie z dodatku Tale of the Dragon. - Age of Mythology: Tale of the Dragon ukaże się za kilka dni - wiadomość - 2016-01-24
Ujawnieni do tej pory bogowie z dodatku Tale of the Dragon.