Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2016, 10:22

Dragon Quest Builders - obejrzyj ponad godzinę zapisów rozgrywki

W sieci pojawiły się dwa obszerne zapisy rozgrywki z Dragon Quest Builders, czyli hybrydy gry jRPG i budowlanego sandboksa w stylu Minecrafta. Pochodzą one z wersji demonstracyjnej, udostępnionej niedawno graczom w Japonii.

DRAGON QUEST BUILDERS W SKRÓCIE:
  • Deweloper: Square Enix
  • Wydawca: Square Enix
  • Platformy: PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Vita
  • Premiera w Japonii: 28 stycznia 2016 r.
  • Premiera w Europie: jeszcze nieznana.

Dragon Quest Builders zapowiada się na jeden z najciekawszych projektów w tegorocznych planach wydawniczych firmy Square Enix. Wszystko z powodu nietypowego pomysły połączenia elementów gatunku jRPG z mechanizmami budowniczych sandboksów w stylu Minecrafta. Teraz do sieci trafiły dwa obszerne zapisy rozgrywki, pokazujące w sumie ponad godzinę tej produkcji w akcji. Powstały one na podstawie wydanej niedawno wersji demonstracyjnej, która niestety dostępna jest obecnie wyłącznie dla graczy w Japonii. Filmiki pozwalają wyrobić sobie całkiem niezłe pojęcie o tym, jak prezentować się będzie finalna edycja gry.

Przypomnijmy, że Dragon Quest Builders powstaje z myślą o konsolach PlayStation 4, PlayStation Vita i PlayStation 3. Za produkcję odpowiada wewnętrzny zespół firmy Square Enix, na czele którego stoi Kazuya Niinou, który pełnił tę samą rolę przy takich tytułach jak Trauma Center: Under the Knife, Etrian Odyssey i Black Rock Shooter: The Game. Natomiast za projekty postaci odpowiada, tak jak we wszystkich innych odsłonach cyklu Dragon Quest, artysta komiksowy Akira Toriyama, który znany jest głównie jako autor serii Dragonball.

Dragon Quest Builders trafi do sprzedaży w Japonii 28 stycznia tego roku. Na razie Square Enix nie potwierdziło wydania anglojęzycznego, ale wydaje się to tylko kwestią czasu, gdyż trudno sobie wyobrazić, aby ten tytuł nigdy nie opuścił granic Kraju Kwitnącej Wiśni.

Gra przeniesie nas do krainy fantasy znanej jako Alefgard, czyli uniwersum, które było tłem pierwszej odsłony cyklu Dragon Quest. Co ciekawe, autorzy wybrali alternatywne zakończenie tamtego klasyka. W nim zamiast pokonać Smoczego Lorda bohater zaakceptował jego ofertę i oboje podzielili się światem po połowie. Okazało się to jednak pułapką i ostatecznie łotr zdradził herosa, a po jego śmierci Alefgard opanowały potwory. Akcja rozpocznie się, gdy w wyludnionej odległej krainie przebudzi się nowy bohater i to nim przyjdzie nam pokierować.

Pod względem mechanizmów rozgrywki Dragon Quest Builders stanowić ma hybrydę dwóch kategorii. Z jednej strony otrzymamy tutaj typową dla gatunku jRPG kampanię fabularną, system rozwoju bohatera i wypełnianie zadań. Jednocześnie jednak kluczową rolę odegra także typowo sandboksowe gromadzenie surowców i budowanie za ich pomocą struktur oraz konstruowanie nowych przedmiotów.

  1. Dragon Quest Builders – oficjalna strona gry