Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka Etrian Odyssey (NDS)
OkładkaEtrian Odyssey (NDS)

Etrian Odyssey NDS

Yggdrasil Labyrinth

Etrian Odyssey to gra typu jRPG, okraszona piękną grafiką i ciekawymi rozwiązaniami, za którymi stoi bardzo dobry zespół znanych twórców – m.in. Shigeo Komori, Kazuya Niinou i Yuzo Koshiro. Do ich dorobku zaliczyć można np.

RPG | FPP | fantasy | turowe | dungeon-crawler | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Etrian Odyssey Premiera NDS

18stycznia2007

producent: Atlus wydawca: Atlus

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Etrian Odyssey to gra typu jRPG, okraszona piękną grafiką i ciekawymi rozwiązaniami, za którymi stoi bardzo dobry zespół znanych twórców – m.in. Shigeo Komori, Kazuya Niinou i Yuzo Koshiro. Do ich dorobku zaliczyć można np. Trauma Center: Under the Knife i Shin Megami Tensei: Devil Summoner.

Gra opowiada niebanalną historię – na urodzajnych ziemiach leży sobie mała osada . Spokojna, w której nic się nie dzieje, jednak pewnego dnia ktoś odkrywa, że nieopodal Etrii, w lesie znajduje się przepaść, na dnie której jest labirynt. Każdy człowiek, który odkrył tą tajemnice miewa sny, w których eksploruje zagadkowy labirynt i odnajduje bogactwa.

W Etrian Odyssey wcielamy się w młodzieńca, który wraz z grupą znajomych zechciał zdobyć skarby i sławę. Aby łatwiej można było pokonywać trudności, autorzy stworzyli dziesięć klas postaci: m.in. mistrza otwartej walki, podróżnika, obrońcę, myśliwego, uzdrowiciela, alchemika, trubadura i maga. Taki team nie powinien mieć problemów z destrukcją zastępu potworów. System walki jest podobny do tego, znanego z The Shin Megami Tensei. Wraz z przebiegiem gry użytkownik nabiera doświadczenia, co pozwala mu na lepszą efektywność zadawania ciosów.

W mieście możemy udać się do tawerny, gdzie otrzymujemy zadania od obywateli Etrii. W sklepie mamy możliwość sprzedania niepotrzebnych podczas rozgrywki przedmiotów. Błąkanie się po labiryntach jest ułatwione dzięki systemowi własnoręcznego rysowania map na ekranie dotykowym, który nie jest tylko gadżetem - oprócz wytyczania sobie dróg, gracz może umieszczać punkty orientacyjne przy pomocy ikonek (np. skrzynię, schody czy drzwi).

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Etrian Odyssey

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.