Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSP
Okładka Black Rock Shooter (PSP)

Black Rock Shooter PSP

Futurystyczna gra RPG, w której przenosimy się do świata nawiedzonego przez obcą rasę. Główną bohaterką produkcji jest dziewczyna-android, korzystająca z olbrzymich dział i mieczy, przemierzająca zniszczony świat i walcząca z przeciwnikami.

RPG | postapokalipsa | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Black Rock Shooter (PSP)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

25sierpnia2011

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Black Rock Shooter to fenomen, który narodził się w japońskim internecie. Postać drobnej dziewczyny z ogromnym działem i czarnym mieczem rozpoczęła swoje życie jako samodzielna ilustracja, którą wykonał do umieszczonego w sieci teledysku grafik o pseudonimie Huke. Bohaterka i towarzysząc jej piosenka pod tytułem Black Rock Shooter w przeciągu krótkiego czasu stały się ogromnie popularne, a Huke rozszerzał uniwersum w którym żyła, projektując nowe postacie, z których część pojawiła się w filmie animowanym wydanym w 2010 roku. Gra, która powstała na fali zainteresowania Black Rock Shooterem, powstała we współpracy Huke`iem, ale nie ma nic wspólnego z wspomnianym projektem animowanym. Poza tytułową bohaterką, pozostałe postacie, a także historia są zupełnie nowe i nie występowały w żadnym medium.

Akcja gry umiejscowiona jest w roku 2032, ziemia ostatkiem sił borni się od lat przed inwazją atakujących ją obcych. Black Rock Shooter jest androidem, który stworzonym jako ostateczna broń w walce z najeźdźcami. Niestety, nie może liczyć na pomoc ze strony swoich twórców, ponieważ na Kutek wieloletniej okupacji, populacja naszej planety drastycznie spadła, a prawie wszystkie ośrodki oporu wygasły. Razem z swoją towarzyszką o imieniu Grey, poszukuje sposobu na to by ostatecznie rozprawić się siłami obcych nękającymi ziemię. W czasie swoich przygód na jej drodze stają generałowie siły inwazyjnych, a także tajemnicza postać łudząco podobna do BRS, która przedstawia się jako White Rock Shooter.

Gra jest typowym tytułem z gatunku jRPG. Poza elementami zręcznościowymi i minigrami polegającymi na przykład na jeździe motocyklem, będziemy musieli zmierzyć się z wieloma przeciwnikami i bossami w turowym systemie walki. W czasie potyczek, nasze akcje przypisane są do jednego z czterech przycisków PSP (kółko, krzyżyk, trójkąt, kwadrat), każdą z nich możemy ulepszać i wzmacniać dzięki zdobywanemu doświadczeniu, używać możemy również przedmiotów jak i specjalnych ruchów dających nam ogromną przewagę nad wrogami. Gra posiada też wewnętrzny system osiągnięć, zdobywając je w czasie rozgrywki odblokowujemy różnego rodzaju bonusy.

Wystylizowana oprawa Black Rock Shooter jest przypomina charakterystyczny styl grafik Huke`a, co powinno zadowolić fanów tworzonych przez niego prac. Grze towarzyszą również animowane przerywniki filmowe i rockowa ścieżka muzyczna.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,7 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Black Rock Shooter

odpowiednia dla każdego wieku