Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS4PS3SwitchPSV
Okładka Dragon Quest Builders (PS4)

Dragon Quest Builders

Opracowana przez wewnętrzne studio koncernu Square Enix poboczna odsłona popularnego cyklu Dragon Quest, zrealizowana w formie jRPG fantasy, wzbogaconego elementami sandboksowymi.

RPG | TPP | fantasy | sandbox | multiplayer | crafting | jRPG | budowa miasta

Okładka Dragon Quest Builders (PS4)

data premiery gry:

28sty2016

PS3 PSV PS4

9lut2018

Switch

Dragon Quest Builders to wydana na konsolę PlayStation 4 japońska gra RPG wzbogacona silnymi elementami sandboksowymi. Produkcja wyszła spod ręki wewnętrznego zespołu firmy Square Enix i stanowi produkcję poboczną w stosunku do popularnego cyklu Dragon Quest.

Gra osadzona jest w pełnej magii krainie fantasy Alefgard, która dawno temu była miejscem wielkiego konfliktu pomiędzy cywilizacją ludzką, a imperium potworów dowodzonym przez łotra znanego jako Dragonlord. Śmiertelników wspierał legendarny bohater i przez dłuższy czas wojna była wyrównana. Ten stan rzeczy uległ zmianie gdy heros wpadł w pułapkę zastawioną przez siły ciemności i przepadł bez śladu. Pozbawieni jego pomocy ludzie zostali szybko pokonani i Dragonlord przejął kontrolę nad całą krainą. Akcja gry zaczyna się wraz z pojawieniem się młodego śmiertelnika o niezwykłych mocach kreacji (w tej roli my). Naszym zadaniem jest odbudowanie cywilizacji ludzkiej i ostateczne pokonanie armii potworów.

Na początku zabawy zostajemy przeniesieni do niemalże kompletnie pustej krainy. Naszym głównym zadaniem jest gromadzenie surowców i wykorzystywanie mocy bohatera do tworzenia m.in. przedmiotów, zamków, a nawet całych miast. W ten sposób krok po kroku odbudowujemy królestwo śmiertelników, ale sukcesy w realizacji tego zadania nie pozostają niezauważone przez siły zła i im lepiej nam idzie, tym częściej na naszych terytoriach pojawiają się potwory, z którymi musimy toczyć bitwy za pomocą mocno zręcznościowego systemu walki.

Rozpoczynając zabawę kreujemy własną wersję herosa, wybierając jego płeć oraz inne cechy. Potem, w trakcie rozgrywki gromadzi on punkty doświadczenia, co pozwala nam ulepszać jego umiejętności. Kluczową rolę odgrywa także tworzenie dla niego odpowiednich przedmiotów, takich jak uzbrojenie czy pancerze.

Dragon Quest Builders oferuje w pełni trójwymiarową grafikę, gdzie świat został zbudowany z kwadratowych klocków. Warto wspomnieć, że projekty postaci opracował japoński artysta komiksowy Akira Toriyama, czyli autor serii Dragon Ball.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 101 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,7 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 209,90 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Dragon Quest Builders

Klasyfikacja PEGI Dragon Quest Builders

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Wieści ze świata (Red Dead Redemption, Rocket League, Dragon Quest Builders) 2/12/2016
Wieści ze świata (Red Dead Redemption, Rocket League, Dragon Quest Builders) 2/12/2016

wiadomość2 grudnia 2016

Dziś piszemy o terminie udostępnienia Red Dead Redemption w usłudze PlayStation Now, pełnej zapowiedzi grudniowej aktualizacji do Rocket League (Starbase ARC) i o wynikach sprzedaży gry Dragon Quest Builders. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Dragon Quest Builders za kilka miesięcy trafi do Europy
Dragon Quest Builders za kilka miesięcy trafi do Europy

wiadomość29 maja 2016

Firma Square Enix poinformowała, że dostępna obecnie tylko w Japonii gra Dragon Quest Builders ukaże się w październiku bieżącego roku w Europie. Tytuł dostępny będzie na konsolach PlayStation 4 i PlayStation Vita.

Dragon Quest Builders - obejrzyj ponad godzinę zapisów rozgrywki
Dragon Quest Builders - obejrzyj ponad godzinę zapisów rozgrywki

wiadomość24 stycznia 2016

W sieci pojawiły się dwa obszerne zapisy rozgrywki z Dragon Quest Builders, czyli hybrydy gry jRPG i budowlanego sandboksa w stylu Minecrafta. Pochodzą one z wersji demonstracyjnej, udostępnionej niedawno graczom w Japonii.

Nowe filmy z Dragon Quest Builders
Nowe filmy z Dragon Quest Builders

wiadomość16 grudnia 2015

Square Enix opublikowało dziś trzy filmiki promujące ich najnowsze dzieło - Dragon Quest Builders. Do obejrzenia udostępniono intro oraz dwie krótkie porcje gameplayu, prezentujące podstawy rozgrywki oraz świat gry. 

Dragon Quest Builders - kolejne szczegóły na temat minecraftowego Dragon Questa
Dragon Quest Builders - kolejne szczegóły na temat minecraftowego Dragon Questa

wiadomość10 lipca 2015

W japońskim magazynie JUMP opublikowano nowe szczegóły na temat zapowiedzianej ostatnio gry Dragon Quest Builders, za sprawą której firma Square Enix chce połączyć w jedno mechanikę Minecrafta z serią jRPG Dragon Quest.

PS3
PSV
PS4
Switch