Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 grudnia 2015, 20:02

autor: Kamil "Norton" Kubiczek

Nowe filmy z Dragon Quest Builders

Square Enix opublikowało dziś trzy filmiki promujące ich najnowsze dzieło - Dragon Quest Builders. Do obejrzenia udostępniono intro oraz dwie krótkie porcje gameplayu, prezentujące podstawy rozgrywki oraz świat gry. 

Nowe filmy z Dragon Quest Builders - ilustracja #1

Firma Square Enix umiejętnie dozuje informacje na temat ich najnowszego dzieła. Dzisiaj udostępnione zostały trzy krótkie filmiki z Dragon Quest Builders, czyli swoistej odpowiedzi studia na Minecrafta.

Na małą (aczkolwiek dość treściwą) dawkę nowej produkcji twórców serii Final Fantasy składa się intro oraz dwa filmy z gameplayu prezentujące świat gry i podstawowe mechaniki. Przyznać należy, że rozgrywka w znacznym stopniu przypomina tę z Minecrafta, pomijając miłą dla oka grafikę (szczególnie w porównaniu do wszechobecnej kanciastości kojarzonej z tworem Notcha). Oto i wspomniane filmy:

Dragon Quest Builders ma być według zapowiedzi twórców połączeniem przytaczanego już Minecrafta z rozwiązaniami znanymi z gier RPG. Akcja toczyć się będzie w Alefgardzie, czyli uniwersum znanym z pierwszej gry z serii Dragon Quest. Więcej informacji na temat produkcji Square Enix znajdziecie w naszym artykule. Projekt kierowany jest na konsole PlayStation 4, PlayStation 3 i Playstation Vita. W Japonii gra ukaże się 28 stycznia przyszłego roku, natomiast data europejskiej premiery (zakładając, że takowa nastąpi) wciąż pozostaje nieznana.