Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lipca 2015, 11:24

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Dragon Quest Builders - kolejne szczegóły na temat minecraftowego Dragon Questa

W japońskim magazynie JUMP opublikowano nowe szczegóły na temat zapowiedzianej ostatnio gry Dragon Quest Builders, za sprawą której firma Square Enix chce połączyć w jedno mechanikę Minecrafta z serią jRPG Dragon Quest.

W Dragon Quest Builders będziemy musieli odbudować zniszczoną przez smoki krainę Alefgard. - Dragon Quest Builder - kolejne szczegóły na temat minecraftowego Dragon Questa - wiadomość - 2015-07-10
W Dragon Quest Builders będziemy musieli odbudować zniszczoną przez smoki krainę Alefgard.

Wczoraj informowaliśmy o grze Dragon Quest Builders, za sprawą której firma Square Enix chce połączyć w jedno jRPG z serii Dragon Quest z popularnym Minecraftem. W serwisie Gematsu opublikowano kilka kolejnych szczegółów, ujawnionych w japońskim magazynie JUMP. Poznaliśmy m.in. nowe detale związane z linią fabularną. Jak już wiemy, akcja rozegra się w krainie Alefgard, w której w przeszłości stoczono straszną bitwę pomiędzy ludźmi a potworami. Nadzieją dla naszego gatunku był pewien bohater, jednak wpadł on w pułapkę zastawioną przez złego Dragonlorda i słuch o nim zaginął. W związku z tym władzę nad krainą przejęły złe istoty, a ludzie zostali wypędzeni w świat. Historia rozpocznie się w momencie pojawienia się tajemniczego, młodego herosa, w którego wcieli się gracz. Naszym zadaniem będzie oczywiście przywrócenie dawnego ładu i pokonanie Dragonlorda.

Zapowiedź Dragon Quest Builders w magazynie JUMP / Źródło: Gematsu.
Zapowiedź Dragon Quest Builders w magazynie JUMP / Źródło: Gematsu.

Postacie, w tym główny bohater, zostaną ponownie zaprojektowane przez artystę Akirę Toriyamę („ojciec” mangi i anime Dragon Ball), współtworzącego serię Dragon Quest od dawna. Nasz podopieczny będzie posiadał moc, pozwalającą mu na wytwarzanie przedmiotów właściwie z wszystkiego. Umiejętność tę wykorzystamy do stworzenia świata od podstaw, gdyż na początku będzie on niemal całkowicie pusty (nie licząc ziemi, drzew, kamieni itd.). W związku z tym będziemy musieli wykonać przedmioty, które posłużą do zbudowania całych miast i zamków z pozyskiwanych materiałów. Naturalnie możliwe ma być także burzenie, przebudowywanie stworzonych konstrukcji itd. Krótko pisząc, Dragon Quest Builders zaoferuje sporą swobodę działania.

Tytuł zmierza w kierunku konsol PlayStation 4, PlayStation 3 i PlayStation Vita. Premiera w Japonii ma się odbyć zimą. Obecnie nie wiemy kiedy, i czy w ogóle, Square Enix wypuści projekt w Europie.