Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiNDS
Okładka Trauma Center: Under the Knife (NDS)
OkładkaTrauma Center: Under the Knife (NDS)

Trauma Center: Under the Knife NDS

W grze Trauma Center wcielasz się w postać Dereka Stilesa, początkującego lekarza, który właśnie zmienił miejsce zamieszkania i rozpoczyna karierę w Szpitalu Nadziei (Hope Hospital).

Akcji | elementy logiczne | medyczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Trauma Center: Under the Knife Premiera NDS

4października2005

pudełko PL

12maja2006

producent: Atlus wydawca: Atlus wydawca PL: Lukas Toys Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Trauma Center: Under the Knife

Lost in Blue

Phoenix Wright: Ace Attorney

Another Code: Two Memories

W grze Trauma Center wcielasz się w postać Dereka Stilesa, początkującego lekarza, który właśnie zmienił miejsce zamieszkania i rozpoczyna karierę w Szpitalu Nadziei (Hope Hospital). Tutaj czekają na Ciebie pacjenci, pierwsze poważne operacje oraz różnorodne wyzwania, które będą wymagały precyzji i sprytu. Gra, oprócz zręcznościowych łamigłówek, oferuje złożony wątek fabularny, osadzony w klimacie science-fiction, który obraca się wokół wybuchu tajemniczej epidemii wśród mieszkańców metropolii.

W trakcie gry wszystkie wydarzenia fabularne, podstawowe informacje oraz porady dostępne są na górnym ekranie konsoli. Ekran dotykowy staje się Twoją salą operacyjną. Przestawione jest na nim zbliżenie zranionej lub chorej części ciała pacjenta oraz zestaw dostępnych narzędzi chirurgicznych. Posługując się rysikiem musisz wybrać narzędzie odpowiednie do danej czynności, a następnie wykonać nim prawidłowy ruch na wirtualnym ciele. Całość jest wykonana w zgodzie z logiką prawdziwej pracy chirurga, choć oczywiście wiele elementów znacznie uproszczono, a także wprowadzono elementy fantastyczne, powiązane z fabułą gry.

Podczas rozgrywki Twoim sprzymierzeńcem jest Mary Fulton, młoda pielęgniarka, która niesamowicie lubi się z Tobą drażnić i jest odpowiedzialna za wprowadzenie Cię w świat gry oraz udzielanie podstawowych rad. Głównym wrogiem, z którym musisz się zmierzyć, jest upływ czasu, który decyduje o życiu lub śmierci pacjentów. W późniejszym etapie gry pojawia się również tajemnicza epidemia. Gra wyzwala wiele emocji dzięki trafnemu odwzorowaniu szaleńczego tempa pracy chirurga. Podczas walki o życie niezbędna jest duża precyzja oraz zachodzi konieczność podejmowania szybkich i odpowiednich do sytuacji decyzji.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Trauma Center: Under the Knife

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.