Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka CS2D (PC)

CS2D PC

Dwuwymiarowa strzelanina nastawiona na multiplayerową rozgrywkę, oferująca szereg zróżnicowanych wariantów zabawy – od klasycznego capture the flag i podkładania bomb, aż po specjalne tryby zombie i budowania.

Akcji | zagraj za darmo | multiplayer | top-down | strzelanki

PC Windows
Okładka CS2D (PC)

Polskie napisy

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24grudnia2004

15listopada2017

Steam

CS2D jest dynamiczną strzelanką, opracowaną przede wszystkim z myślą o multiplayerowej rozgrywce. Produkcja trafiła na platformę PC, gdzie jest dystrybuowana w modelu free-to-play bez jakichkolwiek mikropłatności, a za jej stworzeniem stoi niezależne studio Unreal Software.

Mechanika

W CS2D akcję obserwujemy z perspektywy top-down. W trakcie rozgrywki bierzemy udział w multiplayerowych starciach z innymi graczami lub walczymy w towarzystwie botów. Trzon zabawy stanowi eliminacja oponentów, których zabijamy, robiąc użytek z rozbudowanego arsenału broni palnej, obejmującego pistolety, shotguny oraz karabiny maszynowe i snajperskie; znalazło się tu również miejsce na bardziej fantazyjne giwery, na czele z miotaczem ognia, działkiem laserowym, portal gunem pozwalającym na teleportację oraz wyrzutnią rakiet. Dopełnieniem tego wszystkiego jest broń biała – między innymi maczeta, klucz francuski, a nawet piła łańcuchowa. Oprócz tego na placu boju możemy wykorzystać na przykład granaty, koktajle Mołotowa oraz miny czy wreszcie gadżety (choćby w postaci tarczy taktycznej) oraz apteczki i bandaże.

Tryby gry

Wydany na platformę PC CS2D oferuje szereg trybów rozgrywki – od klasycznego podkładania bomb, capture the flag, deathmatchu i deathmatchu drużynowego, przez ratowanie zakładników i zabijanie VIP-ów, skończywszy na trybie budowania (gdzie wznosimy umocnienia i odpieramy ataki ze strony nieprzyjaciela) oraz module Zombie (w którym stawiamy czoła żywym trupom lub stajemy się jednym z nich i próbujemy zarazić pozostałych uczestników zabawy). Ponadto w grze zaimplementowano prosty w obsłudze edytor map – tytuł jest również otwarty na modyfikacje tworzone przez graczy.

Kwestie techniczne

CS2D posiada prostą, dwuwymiarową oprawę graficzną, utrzymaną w przyjemnej dla oka, kreskówkowej stylistyce – całość wykonano w technice cel-shading.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Gry podobne do CS2D

Wymagania wiekowe CS2D

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe CS2D

PC Windows

Minimalne: Intel Pentium 4 1.0 GHz, 256 MB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 50 MB HDD, Windows 2000/XP/Vista/7/8/10

10 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

Marcin9028

KobyxPlay

Kemonysh

MyKeY