Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS4SwitchXONE
Okładka Driftland: The Magic Revival (PC)

Driftland: The Magic Revival

Polska gra strategiczna w realiach fantasy, w której model rozgrywki plasuje się między podgatunkami RTS, god game i 4X. Stworzyło ją studio Star Drifters, uformowane przez współzałożycieli CI Games (Lords of the Fallen, Sniper: Ghost Warrior).

Strategiczne | fantasy | RTS | 4X | polskie | indie

Okładka Driftland: The Magic Revival (PC)

producent: Star Drifters

wydawca: Star Drifters

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

data premiery gry:

18kwi2019

PC

gru2020

PS4 XONE Switch

Driftland: The Magic Revival to osadzona w realiach fantasy gra strategiczna, łącząca elementy RTS-a, symulatora życia oraz klasycznej strategii 4X. Za jej stworzenie odpowiedzialne jest warszawskie studio Star Drifters, założone przez Michała Sokolskiego i Krzysztofa Jakubowskiego – współtwórców City Interactive (później CI Games), mających na swoim koncie m.in. prace przy takich produkcjach jak Alien Rage czy seria Sniper: Ghost Warrior.

Fabuła

Akcja gry toczy się na tytułowej planecie Driftland, która w wyniku dawnej wojny, toczonej przez magów czterech ras, rozpadła się na wiele małych kawałków. W obliczu zagłady, zwaśnione strony zostały zmuszone do zawarcia porozumienia, na mocy którego zużyły resztę swojej magii na stworzenie potężnego zaklęcia, utrzymującego świat w równowadze. Wojna odbiła się jednek niekorzystnie na warunkach życia na zniszczonej planecie, a jej mieszkańcy upodobnili się do barbarzyńskich plemion. Po kilku wiekach postępującej degeneracji pojawiła się iskierka nadziei w postaci odradzającej się magii, pozwalającej na ponowne scalenie globu. Wraz z nią powrócił jednak również dawny konflikt. W grze wcielamy się w maga, będącego nowym władcą jednej z ras, a naszym zadaniem jest wykorzystanie nadarzającej się sposobności do przywrócenia równowagi na Driftland i uczynienia zeń własnego królestwa.

Mechanika

Mechanika rozgrywki w grze Driftland: The Magic Revival łączy elementy kilku gatunków, takich jak klasyczne RTS-y czy strategie 4X, bazujące na ekspansji, eksploracji, eskploatacji i eksterminacji. Cała gospodarka gry oparta została o zasoby oraz magię, jednak w przeciwieństwie do wspomnianych typów gier, autorzy zrezygnowali ze żmudnego i czasochłonnego mikrozarządzania, kładąc szczególny nacisk na podejmowanie strategicznych decyzji oraz wyznaczanie i realizację celów.

Do głównych zadań gracza należy dbanie o królestwo i jego rozwój, a kluczowym elementem rozgrywki jest eksploracja algorytmicznie generowanego świata i stopniowe scalanie poszczególnych wysepek celem powiększania naszej strefy wpływów. Część strategiczna i taktyczna rozgrywane są na tej samej mapie, a podczas walki kierujemy oddziałami złożonymi z szeregu zróżnicowanych jednostek, potrafiących np. oswajać i dosiadać latające zwierzęta. Podczas zabawy nie mamy jednak bezpośredniego wpływu na poczynania naszych poddanych, a wszelka ingerencja w świat gry opiera się na wydawaniu rozkazów i wyznaczaniu naszym poddanym określonych zadań. Pomocna w tym okazuje się magia, dzięki której możemy przesuwać fragmenty planety, a nawet zmieniać panujące na nich biomy.

Kwestie techniczne

Gra Driftland: The Magic Revival stworzona została w oparciu o zaawansowany (choć rzadko wykorzystywany w grach strategicznych) silnik Unreal Engine 4, co gwarantuje wysoki poziom oprawy wizualnej. Jednocześnie cała mechanika podporządkowana została zasadzie: „łatwe do nauczenia, trudne do opanowania” – dzięki czemu w rozgrywce odnajdą się zarówno weterani gier strategicznych, jak i całkiem początkujący gracze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-6  

Nośnik: 2,4+ GB

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,2 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,99 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Driftland: The Magic Revival

Wymagania wiekowe Driftland: The Magic Revival

12+

Wymagania sprzętowe Driftland: The Magic Revival

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5 3.0 GHz / AMD Ryzen 5 3.0 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 / 4 GB Radeon RX 480 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3 3.0 GHz / AMD Ryzen 3 3.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 770 / Radeon HD 7970 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7 64-bit

Widzieliśmy Driftland: The Magic Revival – fantastyczne połączenie Heroesów i Majesty
Widzieliśmy Driftland: The Magic Revival – fantastyczne połączenie Heroesów i Majesty

Przed premierą 7 czerwca 2016, 16:01

Driftland: The Magic Revival będzie grą strategiczną typu RTS z elementami 4X, w której zbieramy surowce, rekrutujemy jednostki i wznosimy budynki, aby pokonać wszystkich przeciwników na proceduralnie generowanych mapach. Omawianą produkcję wyróżnia fakt, że te ostatnie składać się będą z unoszących się w powietrzu, niezależnych od siebie wysp. Korzystając z potęgi magii, da się je przesuwać – gdy zbliżą się do już zajętych przez nas terenów, możemy postawić między nimi most, włączając w ten sposób nową wysepkę do naszego królestwa. Jestem pewien, że ta oryginalna mechanika wniesie do rozgrywki sporo świeżości. Po pierwsze, mapa ma się stale zmieniać, bo królestwa będą grupować wokół siebie kolejne lądy. Po drugie, łatwo wprowadzić w ten sposób różnorodność nawet w jednym scenariuszu – wyspy dzielą się bowiem na pięć różnych biomów (mroźny, umiarkowany, pustynny etc.), nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby obok siebie znalazły się zupełnie inne obszary. Co więcej, dochodzą do tego ciekawe zagrania, które pozwalają za pomocą magii wydrzeć daną wysepkę przeciwnikowi (niszczymy most, zrywając tym samym jej przynależność do wrogiego królestwa) – oczywiście będzie to bardzo kosztowe, niemniej możliwe. Po takim manewrze da się wykorzystać budynki wroga, ale tylko tej samej rasy.

PC
PS4
XONE
Switch