Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS4PCXONE
Okładka Age of Wonders: Planetfall (PS4)

Age of Wonders: Planetfall

Spin-off cyklu strategii turowych Age of Wonders, który zabiera nas w podróż do uniwersum science fiction. Gracz przejmuje kontrolę nad upadłym imperium, by wyprowadzić je z mroków galaktycznego średniowiecza i poprowadzić ku lepszej przyszłości.

Strategiczne | science fiction | turowe | elementy RPG | multiplayer | na 2 osoby

Okładka Age of Wonders: Planetfall (PS4)

data premiery gry:

6sie2019za 133dni

PC PS4 XONE

Age of Wonders: Planetfall jest spin-offem popularnego cyklu strategii turowych, nad którego rozwojem czuwa zespół Triumph Studios. Jest to również pierwsza produkcja spod tego szyldu, która trafiła nie tylko na komputery osobiste, lecz także na konsole.

Fabuła

W przeciwieństwie do poprzednich dzieł studia, Age of Wonders: Planetfall nie zabiera nas w podróż do krainy fantasy, lecz do uniwersum science fiction. Gracze przejmują kontrolę nad galaktycznym imperium, a ich zadaniem jest zakończenie jego stagnacji i poprowadzenie ku lepszej przyszłości. W trakcie zabawy poznajemy nie tylko inne frakcje, które rozwijają się na swój własny sposób, lecz także historię świata, na czele z losami upadłej cywilizacji Star Union.

Mechanika

Pomimo odmiennego „settingu”, pod względem mechaniki rozgrywki Age of Wonders: Planetfall czerpie garściami z rozwiązań wypracowanych przez wcześniejsze gry z serii. W trakcie zabawy większość czasu spędzamy więc na mapie świata, zajmując się rozbudową głównego miasta i zakładaniem wyspecjalizowanych kolonii, odkrywając nowe technologie zwiększające nasz potencjał bojowy, nawiązując mniej lub bardziej przyjazne stosunki dyplomatyczne z (często zwaśnionymi) ugrupowaniami oraz wprowadzając nowe doktryny.

Ważną rolę odgrywają też toczone w trybie turowym starcia z siłami wroga, podczas których kontrolowane przez nas jednostki są przenoszone na odrębną planszę; warto odnotować, że dzięki zniszczalnemu środowisku oraz rozbudowanym możliwościom modyfikacji arsenału wykorzystywanego przez naszych żołnierzy, twórcom udało się poszerzyć zakres opcji taktycznych. Wszystko to sprawia, że zwycięstwo można tu osiągnąć zarówno na drodze podboju i dyplomacji, jak i zagłady (po opracowaniu odpowiednich technologii).

Tryby gry

Oprócz rozbudowanej kampanii dla pojedynczego gracza i „potyczek” na losowych mapach, Age of Wonders: Planetfall posiada tryb multiplayer, dostępny zarówno przez sieć, jak i na zasadach „gorącego krzesła” (gracze rozgrywają tury na zmianę przy jednym urządzeniu).

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa grafika Age of Wonders: Planetfall prezentuje wysoki poziom wykonania; podobać się mogą przede wszystkim jednostki zaprojektowane z dbałością o detale, którym podczas bitew można przyglądać się z bliska.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / gorące krzesło   / E-mail    

Oczekiwania czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Gry podobne do Age of Wonders: Planetfall

Wymagania wiekowe Age of Wonders: Planetfall

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Age of Wonders: Planetfall

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-7500 3.4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 / 4 GB Radeon RX 570 lub lepsza, 20 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-3470 3.2 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 Ti / Radeon HD 7770 lub lepsza, 20 GB HDD, Windows 7(SP1)/8.1/10 64-bit

Age of Wonders Planetfall – data premiery, cena i wymagania sprzętowe
Age of Wonders Planetfall – data premiery, cena i wymagania sprzętowe

wiadomość19 lutego 2019

Firma Paradox Interactive oraz studio Triumph Software ujawniły datę premiery gry Age of Wonders: Planetfall. Poza tym poznaliśmy cenę i zawartość poszczególnych edycji, a dodatkowo mamy dla Was wymagania sprzętowe omawianego tytułu.

Age of Wonders Planetfall – twórcy prezentują pierwszy gameplay
Age of Wonders Planetfall – twórcy prezentują pierwszy gameplay

wiadomość9 września 2018

Twórcy z Triumph Studios postanowili po raz pierwszy pokazać w akcji rozgrywkę ze spin-offu kultowej serii Age of Wonders, noszącego podtytuł Planetfall.

Zapowiedziano Age of Wonders Planetfall - spin off strategicznej serii
Zapowiedziano Age of Wonders Planetfall - spin off strategicznej serii

wiadomość20 maja 2018

Triumph Studios od jakiegoś czasu obiecywało dużą zapowiedź. Choć wielu fanów było prawie pewnych, że chodzi o Age of Wonders IV, twórcy sprawili im niespodziankę i przedstawili spin off serii, noszący podtytuł Planetfall.

PC
PS4
XONE