Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 września 2018, 12:51

autor: Osti

Age of Wonders Planetfall – twórcy prezentują pierwszy gameplay

Twórcy z Triumph Studios postanowili po raz pierwszy pokazać w akcji rozgrywkę ze spin-offu kultowej serii Age of Wonders, noszącego podtytuł Planetfall.

Deweloperzy postanowili tym razem zabrać graczy w kosmos. - Age of Wonders Planetfall – twórcy prezentują pierwszy gameplay - wiadomość - 2018-09-10
Deweloperzy postanowili tym razem zabrać graczy w kosmos.

Na youtube'owym kanale firmy Paradox Interactive, która jest wydawcą Age of Wonders: Planetfall, ukazało się 26 minut gameplayu z gry. Opatrzono go komentarzem twórców, którzy opowiadają o kluczowych funkcjach produkcji. Film stanowi zebranie najważniejszych informacji, ujawnionych nieco wcześniej w 1,5-godzinnym materiale zamieszczonym w serwisie Twitch.

Na zaprezentowanym wideo producent gry Lennart Sas wybiera swojego dowódcę, frakcję oraz tajną technologię („doomsday weapon” – broń zagłady). Później obserwować możemy próbę rozbudowy kolonii na górzystej planecie. Materiał pozwala nam zapoznać się z systemem dyplomacji, działaniem zwiadowców oraz rzucić okiem na rozbudowane drzewko rozwoju wybranej frakcji. Mniej więcej w połowie zaprezentowanego filmu rozpoczyna się turowa walka, którą przyrównano do tego, co znamy z serii XCOM.

Przeniesienie akcji gry w nowe realia jest ciekawym pomysłem. - Age of Wonders Planetfall – twórcy prezentują pierwszy gameplay - wiadomość - 2018-09-10
Przeniesienie akcji gry w nowe realia jest ciekawym pomysłem.

W Age of Wonders: Planetfall gracze przejmują kontrolę nad galaktycznym imperium, a ich zadaniem jest zakończenie jego stagnacji i poprowadzenie ku lepszej przyszłości. W trakcie zabawy poznajemy nie tylko inne frakcje, które rozwijają się na swój własny sposób, lecz także historię świata, na czele z losami upadłej cywilizacji Star Union.

Age of Wonders: Planetfall ukaże się na komputerach w 2019 roku.