Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2019, 20:02

autor: Vergil

Age of Wonders Planetfall – data premiery, cena i wymagania sprzętowe

Firma Paradox Interactive oraz studio Triumph Software ujawniły datę premiery gry Age of Wonders: Planetfall. Poza tym poznaliśmy cenę i zawartość poszczególnych edycji, a dodatkowo mamy dla Was wymagania sprzętowe omawianego tytułu.

Zapowiedziana w maju 2018 roku gra Age of Wonders: Planetfall doczekała się daty premiery. Produkcja, która zmierza na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One, zadebiutuje 6 sierpnia 2019 roku (a nad Wisłą doczeka się kinowej lokalizacji). Na tym jednak nie kończą się konkrety ujawnione przez studio Triumph Software i firmę Paradox Interactive. Poznaliśmy również cenę oraz zawartość poszczególnych edycji, na które można już składać zamówienia przedpremierowe (choćby poprzez oficjalną stronę projektu). Mamy dla Was także wymagania sprzętowe pecetowej wersji tego tytułu.

Preorderowe bonusy…

Zacznijmy od tego, że osoby, które złożą zamówienie przedpremierowe, otrzymają dostęp do dodatków kosmetycznych z pakietu Paragon Noble. Ponadto posiadacze Xboksów One mogą liczyć na koszulkę dla awatara, z kolei gracze bawiący się na PlayStation 4 – ekskluzywny motyw menu konsoli.

…i trzy edycje gry

Najtańszą, podstawową edycję gry Age of Wonders: Planetfall, kupimy za 179,99 złotych w wersji na PC, 209 złotych na PlayStation 4 oraz 199,99 złotych na Xboksa One.

Nieco droższa jest wersja Deluxe Edition, którą wyceniono na 214,99 złotych (PC), 249 złotych (PlayStation 4) lub 219,99 złotych (Xbox One). Oprócz pełnej wersji omawianej produkcji ów zestaw zawiera:

  1. pakiet dodatków kosmetycznych Spacerpunk;
  2. pakiet dodatków kosmetycznych Bravado Bundle;
  3. scenariusz Infested Worlds;
  4. motyw menu konsoli (PS4);
  5. kostium dla awatara (Xbox One);
  6. cyfrowy artbook i soundtrack (PC).

Najdroższa, bo kosztująca 324,99 złote na PC, 379 złotych na PlayStation 4 (abonenci PlayStation Plus mogą ją nabyć w niższej cenie – 341,10 złotych) i 279,99 złotych na Xboksie One (obecnie można ją kupić taniej, bo za 251,99 złotych), jest wersja Premium Edition, która zawiera wszystkie wyżej wymienione dobra oraz przepustkę sezonową; poza tym w wersji na PC znajdziemy paczkę tapet i ikon na forum gry, w edycji na PlayStation 4 – jeszcze jeden motyw, z kolei w wersji na Xboksa One – okulary dla awatara.

Age of Wonders: Planetfall zabierze nas w podróż do egzotycznych światów. - Age of Wonders Planetfall – data premiery, cena i wymagania sprzętowe - wiadomość - 2019-02-20
Age of Wonders: Planetfall zabierze nas w podróż do egzotycznych światów.

Na koniec mamy dla Was wymagania sprzętowe, z których wynika, że choć do zabawy wystarczy komputer ze średniej półki, warto będzie zaopatrzyć się w nieco mocniejszą maszynę (o ile chcemy cieszyć się wysoką jakością grafiki).

Minimalne wymagania sprzętowe:

System operacyjny:

64-bitowy Windows 7 SP1, Windows 8.1 lub Windows 10

Procesor:

Intel Core i5 (trzeciej generacji) lub AMD FX

Pamięć RAM:

6 GB

Karta graficzna:

nVidia GTX 650Ti 1GB lub AMD Radeon HD 7770

Wersja DirectX:

DirectX 11

Sieć:

Szerokopasmowe połączenie internetowe

Miejsce na dysku:

20 GB

Zalecane wymagania sprzętowe:

System operacyjny:

64-bitowy Windows 10

Procesor:

Intel Core i5 (siódmej lub ósmej generacji) lub AMD Ryzen 5

Pamięć RAM:

8 GB

Karta graficzna:

nVidia GeForce GTX 1060 3GB lub AMD Radeon RX 570 4GB

Wersja DirectX:

DirectX 11

Sieć:

Szerokopasmowe połączenie internetowe

Miejsce na dysku:

20 GB

  1. Oficjalna strona internetowa gry Age of Wonders: Planetfall