Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 marca 2016, 19:59

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (29 lutego - 6 marca 2016)

Ubiegły tydzień okazał się dla polskiego rynku gier całkiem owocny. Studio Star Drifters zapowiedziało strategię Driftland: The Magic Revival, opublikowano dodatek do turówki Hard West, zespół Bisonia wypuścił przygodówkę Shadow of Nebula w Steam Early Access, a nasze oczy mogły nasycić się pierwszym zwiastunem obiecującego FPS-a Inner Chains.

Wreszcie zobaczyliśmy jak prezentuje się w akcji gra Inner Chains. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (29 lutego - 6 marca 2016) - wiadomość - 2016-03-10
Wreszcie zobaczyliśmy jak prezentuje się w akcji gra Inner Chains.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku w minionym tygodniu.

Zapowiedzi

Driftland: The Magic Revival

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (29 lutego - 6 marca 2016) - ilustracja #2

Michał Sokolski i Krzysztof Jakubowski, czyli współzałożyciele studia CI Games, jakiś czas temu powołali do życia zespół Star Drifters. Teraz dowiedzieliśmy się nad czym pracują pod nowym szyldem. Okazuje się, że debiutanckim projektem firmy będzie strategia fantasy Driftland: The Magic Revival.

Na razie udostępnione informacje są bardzo skromne. Wiadomo, że gra połączy elementy RTS i 4X. Wcielimy się w potężnego maga próbującego przywrócić świetność zniszczonej planecie. Gracz nie będzie w stanie wydawać rozkazów jednostkom i zamiast tego konieczne ma być pośrednie wpływanie na podwładnych. Więcej konkretów poznamy podczas konferencji GDC 2016, która odbędzie się w dniach 14-18 marca.

Pozostałe wieści

Hard West otrzymało dodatek Scars of Freedom

Opracowana przez polskie studio CreativeForge zeszłoroczna turówka Hard West otrzymała godny uwagi dodatek DLC zatytułowany Scars of Freedom. Oferuje on nową mini-kampanię, opowiadająca o losach zbiegłej niewolnicy Libertee, której wbrew woli wszczepiono ulepszenia ciała dające jej nadludzkie zdolności.

Dodatek wymaga posiadania podstawowej wersji gry i oferuje siedem taktycznych starć. Ciekawej zmianie uległ system rozwoju, w ramach którego nabywamy teraz ulepszenia ciała, modyfikujące statystyki postaci lub dające jej nowe zdolności.

Shadow Of Nebula zadebiutowało w Steam Early Access

Zlokalizowane w Szczecinie czteroosobowe studio Bisonia nie miało łatwego startu. Opracowywana przez autorów przygodówka Shadow Of Nebula poniosła bowiem porażkę na Kickstarterze. Autorzy nie poddali się jednak i kontynuowali prace. Teraz uznali, że projekt osiągnął wreszcie wystarczający poziom zaawansowania, aby rozpocząć sprzedaż jego wczesnej wersji w Steam Early Access grę wyceniono na 4,99 euro, czyli ok 22 złote.

Shadow Of Nebula to przygodówka z interfejsem point-n-click, która opowiada historię Gwiezdnego Kuriera. Jego statek ulega awarii i bohater zmuszony zostaje do lądowania na opuszczonej planecie. Priorytetem staje się przetrwanie i znalezienie sposobu na powrót domu, ale szybko odkrywamy, że nasze pojawienie się w tym miejscu wcale nie było przypadkiem.

  1. Shadow Of Nebula w Steam Early Access

Inner Chains - pierwszy gameplay trailer polskiego FPS-a od współtwórców Wiedźmina

Polskie studio Telepath’s Tree, złożone z byłych pracowników takich zespołów jak CD Projekt RED, People Can Fly i Flying Wild Hog udostępniło pierwszy zwiastun pokazujący rozgrywkę z utrzymanego w klimacie horroru FPS-a Inner Chains.

Gra powstaje na razie wyłącznie z myślą o pecetach. Autorzy zorganizowali zbiórkę na Kickstarterze, gdzie chcą zgromadzić dodatkowe środki na produkcję. Powinno im się to udać w ciągu 30 dni, jakie pozostały do końca akcji, gdyż cel minimalny wynosi 10 tys. dolarów, a w chwili pisania tej wiadomości licznik na stronie pokazuje już ponad 7 tys.

Sprzedaż serii Sniper: Ghost Warrior przekroczyła 5,6 mln kopii

Polska grupa kapitałowa CI Games opublikowała raport z wynikami finansowymi za cały 2015 rok. Najciekawszym jego elementem była informacja o wynikach sprzedaży dwóch dotychczasowych odsłon serii Sniper: Ghost Warrior, osiągniętych od dnia ich premier. Pierwsza część rozeszła się w 3,6 mln egzemplarzy, a druga w 2 mln. W sumie więc sprzedaż cyklu przekroczyła 5,6 mln sztuk.

W 2015 roku przychody netto firmy ze sprzedaży wyniosły 25 mln zł, co oznacza spory spadek w porównaniu do 84 mln wypracowanych w 2014 r. Powodem tego był oczywiście brak nowych premier. Zysk ze sprzedaży wyniósł 6,5 mln zł, ale wliczając inne wydatki cała grupa zamknęła miniony rok stratą w wysokości 7,86 mln zł.

Ciekawe linki

  1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (29 lutego – 4 marca 2016)
  2. Gry w pudełkach: najciekawsze oferty na weekend 5-6 marca