Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Shadow of Nebula (PC)
OkładkaShadow of Nebula (PC)

Shadow of Nebula PC

Osadzona w realiach science fiction przygodówka point-and-click, będąca debiutancką produkcją polskiego studia Bisonia.

Przygodowe | science fiction | point-and-click | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shadow of Nebula Premiera PC

anulowana

producent: Bisonia wydawca: Bisonia Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Shadow Of Nebula to wydana na platformę PC tradycyjna przygodówka z interfejsem point-n-click. Opracowało ją zlokalizowane w Szczecinie studio Bisonia, dla którego była do debiutancka komercyjna produkcja.

Fabuła

Akcja gry toczy się w roku 3102, w czasach gdy ludzkość opanowała technologię pozwalającą na dalekie podróże gwiezdne i rozprzestrzeniła się po całej galaktyce. Ekspansja na nowe terytoria ostatecznie doprowadziła do odkrycia porzuconego statku obcej cywilizacji. Na jego pokładzie znaleziono urządzenia, których analiza pozwoliła na skonstruowanie nanobotów, umożliwiających nie tylko leczenie większości schorzeń, ale również kontrolowanie nastroju ludzi. Ponieważ pokusa wykorzystania tego w złych celach była zbyt duża, odkrywca technologii zniszczył wszystkie zapisy, a ostatnie modele ukrył na niezamieszkanej planecie w odległych rejonach Drogi Mlecznej.

W kampanii wcielamy się w mężczyznę zarabiającego na życie jako Gwiezdny Kurier. Jego statek ulega uszkodzeniu podczas walki z piratami i bohater zmuszony zostaje do lądowania na opuszczonej planecie. Priorytetem staje się przetrwanie i znalezienie sposobu na naprawę statku, ale szybko odkrywamy, że nasze pojawienie się w tym miejscu wcale nie było przypadkiem, gdyż to właśnie tutaj ukryto to, co pozostało z technologii nanobotów.

Mechanika

Wydane na platformę PC Shadow Of Nebula to klasycznie zrealizowana gra przygodowa. Podczas rozgrywki zajmujemy się eksplorowaniem lokacji, gromadzeniem przedmiotów i rozwiązaniem zagadek. Sporo czasu spędzamy także na interakcjach z postaciami za pomocą rozbudowanych drzewek dialogowych.

Zabawę uatrakcyjnia obecność równoległej rzeczywistości wirtualnej. Działania w cyberprzestrzeni mają skutki w świecie rzeczywistym, co wykorzystujemy podczas rozwiązywania łamigłówek. Dodatkową zaletą gry jest to, że dla mniej doświadczonych graczy przygotowano pomocny system podpowiedzi.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.7 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Shadow of Nebula: 12+