Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 marca 2016, 19:25

autor: Ender

Zapowiedziano Sniper Elite 4. Gracze trafią na włoski front II wojny światowej

Studio Rebellion zapowiedziało czwartą część serii taktycznych strzelanek pod tytułem Sniper Elite, która będzie bezpośrednią kontynuacją Sniper Elite III: Afrika. Jej akcja ma rozgrywać się we Włoszech w 1943 roku. Produkcja ukaże się jeszcze w tym roku, debiutując jednocześnie na komputerach PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Brytyjskie studio Rebellion zapowiedziało kolejną odsłonę serii Sniper Elite, zatytułowaną Sniper Elite 4. Produkcja trafi do sklepów jeszcze w tym roku i ponownie przeniesie graczy w realia II wojny światowej. Tytuł ukaże się równocześnie na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 Xbox One. Twórcy zapowiadają, że konsolowe wersje będą obsługiwać rozdzielczość 1080p. Gra będzie również pierwszym przedstawicielem cyklu, który powstawał bez ograniczeń technicznych, narzuconych przez Xboksa 360 i PlayStation 3.

W Sniper Elite 4 ponownie pokierujemy poczynaniami Karla Fairburne, który z Afryki Północnej zostaje wysłany na Półwysep Apeniński. Wraz z włoskim ruchem oporu będzie on starał się wspomóc posuwające się na północ wojska aliantów, które toczyły zacięte walki z broniącymi się niemieckim dywizjami. Gracze przemierzać mają rozległe i otwarte mapy, przedstawiające nazistowskie fortece i instalacje, malownicze włoskie miasteczka, lasy oraz klasztory. Według twórców, niektóre plansze są kilkukrotnie większe od tych, które mogliśmy znaleźć w Sniper Elite III: Afrika. Kampanię przejdziemy w pojedynkę, a także w trybie kooperacji dla dwóch osób. W grze nie zabraknie również rozgrywek multiplayer.

Na razie nie znamy dalszych szczegółów dotyczących Sniper Elite 4. Autorzy udostępnili bowiem jedynie krótki trailer oraz dwa screeny.

W Sniper Elite 4 polem naszych operacji będą Włochy - Zapowiedziano Sniper Elite 4. Gracze trafią na włoski front II wojny światowej - wiadomość - 2016-03-07
W Sniper Elite 4 polem naszych operacji będą Włochy
W przeciwieństwie do Sniper Elite III, w nowej części serii twórcy nie byli ograniczeni możliwościami technicznymi konsol poprzedniej generacji - Zapowiedziano Sniper Elite 4. Gracze trafią na włoski front II wojny światowej - wiadomość - 2016-03-07
W przeciwieństwie do Sniper Elite III, w nowej części serii twórcy nie byli ograniczeni możliwościami technicznymi konsol poprzedniej generacji

Przypomnijmy, że gry spod szyldu Sniper Elite są shooterami pozwalającymi wcielić się w wyszkolonego snajpera, walczącego na frontach II wojny światowej. W przeciwieństwie do wielu innych najpopularniejszych współczesnych strzelanek, stawiają one znacznie większy nacisk na realistyczne odtworzenie zachowania się broni oraz trajektorii wystrzeliwanych pocisków. Pierwsza część, wydana ponad 10 lat temu, zabierała nas do oblężonego Berlina w 1945 roku. W Sniper Elite V2 z 2012 roku gracze powracali do stolicy Trzeciej Rzeszy, ale twórcy rozbudowywali systemy rozgrywki oraz uwspółcześnili formułę oryginału. Sniper Elite III: Afrika z 2014 roku pozwalał nam natomiast walczyć z Niemcami w północnej Afryce. W skład marki Sniper Elite wchodzi także popularna dwuczęściowa poboczna seria samodzielnych dodatków Nazi Zombi Army, która jak sama nazwa wskazuje, do rozgrywki wprowadza nieumarłych, skupiając się na zabawie multiplayer. W tym roku Rebellion ogłosiło, że w sumie tytuły spod szyldu Sniper Elite znalazły ponad 10 milionów nabywców.

  1. Oficjalna strona Sniper Elite 4