Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2015, 19:53

autor: Ender

Sniper Elite – 10. rocznica, gracze kupili 10 milionów kopii gier z serii

Twórcy serii Sniper Elite rozpoczęli świętowanie dziesiątej rocznicy jej istnienia, równocześnie ogłaszając, że składające się na nią gry znalazły 10 milionów nabywców. Z tej okazji zorganizowana została także duża wyprzedaż tytułów z cyklu w serwisie Steam.

Dokładnie 30 września 2005 roku do sklepów trafiła pierwsza odsłona Sniper Elite, zatytułowana Sniper Elite: Berlin 1945. Odpowiedzialne za jej powstanie brytyjskie studio Rebellion rozpoczyna dziś oficjalnie świętowanie dziesiątej rocznicy istnienia cyklu, który w przeciągu lat doczekał się trzech odsłon oraz dwóch samodzielnych dodatków. Jason Kingsley, prezes studia oraz jeden z jego współzałożycieli, w zamieszczonym poniżej specjalnym wideo przeznaczonym dla fanów pochwalił się, że do do tej pory sprzedano w sumie ponad 10 milionów kopii produkcji z serii. Deweloper postanowił uczcić te dwie okazje specjalną wyprzedażą w serwisie Steam, do której trafiły wszystkie gry z nazwą Sniper Elite w tytule, a także zaplanowaną na październik serią konkursów oraz okolicznościowych klipów dokumentalnych.

Gry spod szyldu Sniper Elite są shooterami pozwalającymi wcielić się w wyszkolonego snajpera, który walczy na różnych frontach II wojny światowej. W przeciwieństwie do wielu najpopularniejszych strzelanek stawiają one znacznie większy nacisk na realistyczne odtworzenie zachowania się broni oraz torów wystrzeliwanych pocisków. Pierwsza część zabierała nas do oblężonego Berlina w 1945 roku. W Sniper Elite V2 z 2012 roku gracze powracali do stolicy Trzeciej Rzeszy, ale twórcy rozbudowywali systemy rozgrywki oraz uwspółcześnili formułę oryginału. Sniper Elite III: Afrika, który został wydany w ubiegłym roku i ciągle jest wspierany dodatkami oraz patchami, pozwala nam walczyć z Niemcami w północnej Afryce. W skład Sniper Elite wchodzi także popularna dwuczęściowa poboczna seria samodzielnych dodatków Nazi Zombi Army, która jak sama nazwa wskazuje do zabawy wprowadza nieumarłych oraz dodatkowe tryby zabawy multiplayer.

Marka Sniper Elite obchodzi dziś swoje 10 urodziny - Sniper Elite – 10 rocznica istnienia marki, do graczy trafiło 10 milionów gier z serii - wiadomość - 2015-09-30
Marka Sniper Elite obchodzi dziś swoje 10 urodziny
  1. Recenzja gry Sniper Elite III: Afrika - hitlerowcy do piachu!
  2. Oficjalna strona studia Rebellion
  3. Oficjalna strona Sniper Elite III: Afrika