Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Train Simulator 2018 (PC)

Symulator Pociągu 2018 PC

Train Simulator 2018

Dziewiąta odsłona serii realistycznych symulatorów pociągu od studia Dovetail Games. Podobnie jak w poprzednich częściach, tak i w tej twórcy rozszerzyli zawartość gry o kilka ekskluzywnych pociągów i nowe trasy m.in. na terenie Walii, Niemiec i USA.

Symulacje | pociągi | transport

PC Windows
Okładka Train Simulator 2018 (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

17listopada2017

17listopada2017

pudełko PL

17listopada2017

Steam

Symulator prowadzania pociągu autorstwa studia Dovetail Games. Podobnie jak w dotychczasowych edycjach tego znanego cyklu, zadaniem gracza jest sterowanie różnorodnymi lokomotywami i zapamiętywanie szczegółów rozmaitych tras, aby każda podróż odbyła się bezpiecznie i zgodnie z rozkładem jazdy. Posiadacze poprzedniej części mogą za darmo zaktualizować grę do najnowszej wersji, jednak nie znajdą w niej ekskluzywnej zawartości, którą stanowią m.in. nowe pociągi, w tym DB BR 442 „Talent 2”, ÖBB 2016, Caltrain MPI MP36PH-3C, Pacific Electro-Motive GP38-2, Arriva Trains Wales Class 175 oraz Class 158 i Class 221. W edycji na rok 2018 nie mogło też zabraknąć nowych tras. Tym razem są to: North Wales Coastal: Crewe – Llandudno & Conwy Castle, Peninsula Corridor: San Francisco – San Jose oraz Mittenwaldbahn: Garmisch-Partenkirchen – Innsbruck. Podobnie jak w przypadku nowych pociągów, aby je odblokować, trzeba kupić Train Simulator 2018.

Mechanika

Rozgrywka w Train Simulator 2018 praktycznie niczym się nie różni od poprzednich odsłon serii. Świat gry obserwujemy przede wszystkim z oczu wirtualnego maszynisty, jednak jest to tylko jedna z wielu dostępnych w grze perspektyw i dostępne są m.in. różne widoki z zewnątrz na przejeżdżający pociąg. Do wyboru mamy takie tryby gry, jak kariera, szybki przejazd i swobodna podróż, a także wyzwania, w których maszyna i trasa zostają z góry narzucone, a dodatkowym utrudnieniem są niesprzyjające warunki pogodowe. Trasy różnią się długością i stopniem trudności. Po ukończeniu każdej z nich gracz może porównać statystyki swojego przejazdu z osiągnięciami innych.

Podobnie jak w poprzednich częściach, również w tej korzystamy z narzędzi pozwalających tworzyć własne lokomotywy, trasy, krajobrazy i zadania. Stworzone w ten sposób wirtualne światy można później udostępniać innym. Cykl gier jest znany z tego, że gracze uzupełniają go o szereg nowych maszyn, lokacji i zadań.

Kwestie techniczne

Pod względem technicznym zmiany w Train Simulator 2018 są raczej kosmetyczne. Gra korzysta z tej samej technologii co poprzednie części. Oprawa graficzna nie uległa większej poprawie, a większe zmiany można dostrzec jedynie w interfejsie użytkownika. Zaletą takiej sytuacji jest kompatybilność gry ze wszystkimi DLC, jakie wyszły do poprzednich odsłon serii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 61 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 84,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Symulator Pociągu 2018

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Symulator Pociągu 2018

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.8 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 lub lepsza
  • 40 GB HDD
  • Windows 7 64-bit
Train Simulator, Rising Storm 2: Vietnam, Kabounce z darmowym weekendem
Train Simulator, Rising Storm 2: Vietnam, Kabounce z darmowym weekendem

wiadomość1 czerwca 2018

Na platformie Steam rozpoczął się darmowy weekend z aż trzema grami – Train Simulator, Rising Storm 2: Vietnam oraz Kabounce. Ponadto każdy z tych tytułów można zakupić po obniżonej cenie.