Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Trainz Simulator 12 (PC)
OkładkaTrainz Simulator 12 (PC)

Trainz Simulator 12 PC

Trainz Simulator 2012

Jubileuszowa odsłona jednej z najpopularniejszych serii symulatorów kolei, rozwijanej nieprzerwanie od 2001 roku przez australijskie studio Auran.

Symulacje | pociągi

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Trainz Simulator 12 Premiera PC

17marca2011

pudełko PL

5kwietnia2012

producent: N3V Games wydawca: Auran Games wydawca PL: Techland Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Trainz Simulator 12

Transport Tycoon

Microsoft Train Simulator

Bounty Train

Australijskie studio Auran wyspecjalizowało się w produkcji gier kolejowych. Najważniejszą, rozwijaną od 2001 roku marką w dorobku dewelopera jest Trainz Simulator, czyli rozbudowany symulator prowadzenia pociągu i zarządzania infrastrukturą kolei. Trainz Simulator 12 to kolejna odsłona cyklu, wprowadzająca szereg udoskonaleń i nowych elementów.

Podstawowym założeniem gry jest budowa szlaków kolejowych, wraz z otaczającą je infrastrukturą, a następnie poprowadzenie pociągu wytyczoną trasą. Twórcy Trainz Simulator 12 włożyli wiele starań w wierne odwzorowanie modeli lokomotyw i składów. Dotyczy to zarówno detali wizualnych, jak i parametrów technicznych. Gracze mają okazję poprowadzić różnego rodzaju lokomotywy – począwszy od parowych, poprzez spalinowe, a na elektrycznych skończywszy. Widok z wnętrza kabiny maszynisty oraz możliwość przesuwania rozmaitych dźwigni i przełączników potęgują wrażenie jazdy ważącym kilkaset ton kolosem.

W porównaniu z wcześniejszymi odsłonami serii Trainz Simulator 12 wyróżnia się kilkoma nowymi i udoskonalonymi rozwiązaniami. Przede wszystkim projektanci gry rozbudowali opcje zabawy w trybie wieloosobowym. Gracze mogą jeździć pociągami na stworzonych przez siebie multiplayerowych mapach, utrzymując na przykład aktywne połączenie pomiędzy wybranymi lokacjami. Ułatwiono także publikację własnych tras, które pobierać można w ramach usługi Trainz Download Station.

Niewielkie zmiany zaszły także w sposobie rozgrywki. Gra doczekała się bardziej intuicyjnego interfejsu. Wprowadzono także opcję przybliżania i oddalania widoku, dzięki czemu ruch pociągów śledzić można chociażby na mapie satelitarnej. Dzięki zastosowaniu udoskonalonej technologii SpeedTree otoczenie wokół torowisk wydaje się jeszcze bardziej żywe i realne. Dodano także porcję nowych, gotowych tras zlokalizowanych w różnych zakątkach świata: Balezino – Mosti, Debrecen – Nyiregyhaza, ECML Kings Cross – Newcastle, Mojave Sub Division, Municipal Transit Railway, Norfolk & Western - Appalachian Coal, Northeast Corridor - Wilmington To Philadelphia i Southern China.

Do atutem gry zaliczyć należy także ulepszoną wersję edytora Surveyor, bardziej przystępne tutoriale oraz pełną zgodność z materiałami stworzonymi na potrzeby wcześniejszej odsłony cyklu Trainz Simulator.

Ostatnia modyfikacja 26 marca 2012

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 279 głosów czytelników.

Trainz Simulator 12 cena w dniu premiery: 79,90 PLN

Wymagania wiekowe Trainz Simulator 12: Odpowiednia dla każdego wieku.

Trainz Simulator 12 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 3.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (nVidia GeForce 8800 lub lepsza)
  • 16 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7