Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Transport Tycoon (PC)
OkładkaTransport Tycoon (PC)

Transport Tycoon PC

Gra ekonomiczna, będąca znakomitym rozszerzeniem pomysłu zapoczątkowanego w Railroad Tycoon. Tym razem jednak, będziemy się zajmować nie tylko transportem kolejowym, ale także morskim, samochodowym i lotniczym.

Strategiczne | ekonomiczne | widok izometryczny | 2D | transport

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Transport Tycoon Premiera PC

21stycznia1994

producent: MicroProse wydawca: MicroProse

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Transport Tycoon

Factorio

Transport Tycoon Deluxe

Rise of Industry

W Transport Tycoon możemy wcielić się w rolę szefa firmy świadczącej usługi przewozowe i na własnej skórze przekonać się jak ciężki jest to kawałek chleba. Program bazuje na pomyśle legendarnego Railroad Tycoon, ale w przeciwieństwie do niego, nasze pole działania nie będzie ograniczać się tylko do transportu kolejowego.

Rozgrywkę rozpoczynamy w 1930 roku, mając niewielki kapitał, kilka niezbyt interesujących pojazdów do wyboru i głowę, pełną świeżych pomysłów. Pieniądze wydawać możemy na cztery różne rodzaje transportu: drogowy (autobusy do przewozu mieszkańców miast i samochody ciężarowe dla pozostałych towarów), kolejowy, morski i lotniczy. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, np. samoloty są niezwykle szybkie, ale mogą przewozić tylko pasażerów; statki z kolei są okropnie wolne, ale ilość upchanego weń towaru może wyrównać straty w długim czasie transportu. Gracz sam decyduje, z których środków lokomocji najlepiej korzystać, ponadto na jego barki spadają tak szczegółowe czynności, jak np. projektowanie trasy przejazdu. Rozgrywka trwa równe sto lat, świat jednak nie stoi w miejscu i co chwilę atakować nas będzie nowymi modelami lokomotyw, czy też samolotów. Rozbudowany system statystyk, wykresów i tym podobnego asortymentu, z pewnością zagwarantuje każdemu entuzjaście rozrywki ekonomicznej, kilka nieprzespanych nocy. Początkujący gracze mogą szybko zgłębić tajniki gry, dzięki znakomicie zrealizowanemu tutorialowi, natomiast Ci, którym nie wystarcza już zabawa z komputerowym przeciwnikiem, mogą spróbować swoich sił z kolegą, wykorzystując do tego połączenie za pomocą kabla.

Gra posiada ładną, kolorową grafikę, z widokiem na planszę w rzucie izometrycznym. Rzeczą przykuwającą największą uwagę jest bogactwo otaczającego nas świata. Miasta rozwijają się, powstają nowe fabryki, a początkowo dziewicza kraina, po kilkudziesięciu latach zostaje poznaczona siatką dróg i torów, pełną poruszających się niezależnie od siebie pojazdów.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1 - 2  

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 326 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Transport Tycoon: Odpowiednia dla każdego wieku.

Transport Tycoon Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • PC AT 386 33MHz
  • 4MB RAM
  • VGA