Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Transport Tycoon: World Editor (PC)

Transport Tycoon: World Editor PC

Jedyny oficjalny dodatek do gry Transport Tycoon. W zestawie znajdziemy edytor plansz i nowe elementy graficzne, stylizujące teren na planetę Mars.

To jest dodatek do gry Transport Tycoon.

Strategiczne | ekonomiczne | widok izometryczny | 2D | transport

PC Windows
Okładka Transport Tycoon: World Editor (PC)

producent: Microprose

wydawca: Microprose

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

7września1995

Pod nazwą World Editor kryje się jedyny, oficjalny dodatek do gry Transport Tycoon - strategii ekonomicznej, w której wcielamy się w rolę właściciela firmy przewozowej i próbujemy swoich sił na rynku, wykorzystując cztery rodzaje transportu. Największą zmianą oferowaną przez rozszerzenie, jest możliwość projektowania plansz, na których później możemy pograć. W przypadku generowania terenu możemy zdać się na łaskę komputera i później ewentualnie go upiększyć, natomiast miasta i fabryki nanosimy według własnego widzimisię. Duże możliwości edycyjne i niemal intuicyjny interfejs, czynią z tego programu potężne narzędzie. Drugą i zarazem ostatnią zmianą, jest wprowadzenie zupełnie nowego rodzaju terenu, nasuwającego słuszne skojarzenia z Marsem. W porównaniu z oryginalną grafiką, czerwona planeta wydaje się brzydka i chaotyczna, poza tym trzeba przyzwyczaić się do alternatywnego wyglądu pojazdów, miast i fabryk - a te, nie prezentują się zbyt okazale. I to właściwie wszystko co ma do zaoferowania World Editor. Jak na sprzedawany oddzielnie dodatek, bardzo niewiele.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1 - 2  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 54 głosów czytelników.

Gry podobne do Transport Tycoon: World Editor

Wymagania wiekowe Transport Tycoon: World Editor

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Transport Tycoon: World Editor

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: PC AT 386 33MHz, 4MB RAM, VGA

Transport Tycoon powraca pod postacią Locomotion
Transport Tycoon powraca pod postacią Locomotion

wiadomość3 kwietnia 2004

Developer nazwiskiem Chris Sawyer stał się bardzo znany w świecie gier PeCetowych dzięki wydanej przed dziesięcioma laty strategii ekonomicznej pt. Transport Tycoon, traktującej o zarządzaniu ogromną korporacją przewozową. Niesamowity komercyjny sukces rzeczonego produktu stanowił bazę dla równie udanej serii RollerCoaster Tycoon, pozwalającej na administrowanie wesołymi miasteczkami i konstruowanie fantastycznych kolejek górskich. Teraz nadeszła pora opuszczenia przesadnie kolorowych lunaparków i powrotu do przysłowiowych korzeni, ponieważ wspomniany osobnik ujawnił właśnie projekt Locomotion – de facto sequel kultowego „Transportowego Potentata”.