Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Chris Sawyer's Locomotion (PC)

Chris Sawyer's Locomotion PC

Locomotion stanowi de facto kontynuację niezwykle popularnej gry strategiczno-ekonomicznej, zatytułowanej Transport Tycoon i wprowadzonej do sprzedaży w 1994 roku.

Strategiczne | ekonomiczne

PC Windows
Okładka Chris Sawyer's Locomotion (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

7września2004

7października2005

pudełko PL

Locomotion stanowi de facto kontynuację niezwykle popularnej gry strategiczno-ekonomicznej, zatytułowanej Transport Tycoon i wprowadzonej do sprzedaży w 1994 roku. Zatem ponownie należy administrować ogromną korporacją przewozową, operującą na lądzie i wodzie oraz w przestrzeni powietrznej. Pasażerowie, poczta i kopaliny – oto niewielki fragment rozbudowanej listy towarów, których przesyłanie z punktu A do B generuje określone dochody finansowe. Natomiast wśród zaimplementowanych środków transportu figurują przeróżne pojazdy kołowe i szynowe, jak również rozmaite statki pływające i latające. Oczywiście z czasem użytkownik uzyskuje dostęp do coraz doskonalszych maszyn, aby móc sprostać nowym wyzwaniom.

Sprawdzony schemat zabawy (oprócz TT vide dwie pierwsze części RollerCoaster Tycoon) przewiduje jako główne źródło przyjemności nie tylko sam proces zarządzania firmą, ale także podziwianie funkcjonowania skomplikowanego wirtualnego świata. Ten ostatni uległ w stosunku do wcześniejszych produktów znacznemu pogłębieniu, więc teraz obecne są kilkupoziomowe mosty, obszerniejsze lotniska, wyższe budynki etc. Ponadto relatywnie poprawiono system Sztucznej Inteligencji, co zaowocowało np. zwiększeniem aktywności konkurencyjnych przedsiębiorstw. Jednocześnie developerzy uprościli interfejs, czyli wykonali swoisty ukłon w stronę mniej zaawansowanych graczy. Zachowano jednakże tradycyjny sposób prezentowania przebiegu wydarzeń, gdyż wykorzystano klasyczny rzut izometryczny (istnieje opcja przybliżania i oddalania obrazu oraz obracania go o dziewięćdziesiąt stopni) i szereg charakterystycznych elementów graficznych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 339 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Gry podobne do Chris Sawyer's Locomotion

Klasyfikacja PEGI Chris Sawyer's Locomotion

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Chris Sawyer's Locomotion

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 500 MHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 8MB
  • 85 MB HDD
Chris Sawyer's Locomotion - recenzja gry
Chris Sawyer's Locomotion - recenzja gry

Recenzja 30 grudnia 2004, 13:01

Dzięki wprowadzeniu kilku współczynników do inteligencji przewoźników sterowanych przez komputer, rozgrywka może okazać się dużo trudniejsza niż w poprzednich odsłonach gry. Przeciwnicy posiadają nie tylko wskaźnik odpowiadający za sprawne wytyczanie nowych połączeń komunikacyjnych, ale również parametr określający ich agresywność. Oznacza to ni mniej ni więcej, że komputer będzie próbował odbierać Ci klientów na tych samych trasach, stosując własne środki transportu. Muszę uczciwie przyznać, że niejednokrotnie sprawiało mi to olbrzymie trudności, chociaż zakłady przemysłowe są tu bardziej elastyczne niż w Transport Tycoon i potrafią nadążyć z produkcją zdolną zapewnić obfity ładunek nawet kilku firmom naraz. Oczywiście, nie dzieje się tak cały czas, ale i tak jest pod tym względem lepiej niż w pierwowzorze.