Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Microsoft Train Simulator (PC)

Microsoft Train Simulator PC

Symulator kolei umożliwiający prowadzenie pociągów po dokładnie odwzorowanych, zarówno nowoczesnych jak i historycznych trasach kolejowych takich jak Latający Szkot czy Orient Express.

Symulacje | pociągi

PC Windows
Okładka Microsoft Train Simulator (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30maja2001

3września2001

pudełko PL

Microsoft Train Simulator to gra symulacyjna przeznaczona głównie dla miłośników kolei żelaznych. Gracze mogą spełnić swoje marzenia z dzieciństwa i samodzielnie prowadzić pociągi osobowe oraz wielotonowe składy towarowe. Train Simulator został stworzony z bardzo dużym naciskiem położnym na realizm i wierność oddania najgłębszych tajników kolei żelaznych. Przy tworzeniu gry firma Microsoft współpracowała z sześcioma największymi przedsiębiorstwami kolejowymi na świecie, odtwarzając setki kilometrów istniejących tras oraz dosłownie przenosząc na ekrany komputerów zarówno stare, jaki nowe pociągi i lokomotywy. Podczas gry możemy dowolnie przełączać się między kabiną maszynisty – gdzie kierujemy pociągiem, a kabiną pasażerską – gdzie możemy rozkoszować się ładnymi widokami, za które odpowiedzialny jest zaawansowany trójwymiarowy engine graficzny.

  • Dziewięć lokomotyw zarówno parowych, spalinowych jak i elektrycznych.
  • 70 lat historii kolejnictwa. Legendarne pociągi Flying Scotsman i Orient Expres oraz nowoczesny Acela.
  • Sześć autentycznych tras: amerykańskie: Amtrak, Burlington Northern Santa Fe, historyczne: The Flying Scotsman z 1920 roku, Kyushu Railway Co., elektryczna Odakyu Railway kierowana przez komputery w Tokyo oraz słynny Orient Express kursujący w 1930 roku.
  • Zaimplementowane narzędzia umożliwiające tworzenie własnych tras i kolei.
  • Zmienne warunki pogodowe: śnieg, deszcz.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 815 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 145 PLN

Gry podobne do Microsoft Train Simulator

Klasyfikacja PEGI Microsoft Train Simulator

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Microsoft Train Simulator

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 400MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D
Microsoft Train Simulator - recenzja gry
Microsoft Train Simulator - recenzja gry

Recenzja 18 października 2001, 11:46

Autorzy przygotowali dla nas sześć różnorodnych lokacji opartych na prawdziwych odcinkach. Każda z nich oferuje kilka ciekawych misji a także możliwość bez stresowego zapoznania się z całą, niekrótką trasą (tzw. wolna jazda). Hisatsu to najprostszy odcinek z całej gry. W obecnych czasach przede wszystkim pełni on funkcję wspaniałej atrakcji turystycznej. Na początek zajmiemy się jednak rozwożeniem lokalnych pasażerów. Wbrew pozorom nie jest to trudne. Ogromnym minusem gry, który znacznie obniża realizm zabawy jest brak tych właśnie pasażerów! Niby zatrzymujemy się na stacjach i ich rozwozimy ale pociąg przez całą rozgrywkę jest pusty! Szkoda. W miarę zabawy początkowo proste rozwożenie klientów zamieni się w prawdziwy koszmar a to za sprawą ostrych zakrętów, na których łatwo można wypaść, częstych ograniczeń prędkości, do których bezwarunkowo trzeba się stosować a przede wszystkim złej pogody. Oprócz zajmowania się pasażerami będziemy tu mogli „zatrudnić się” jako maszynista pociągu widokowego. W tym przypadku pojawią się takie utrudnienia jak dłuższy czas rozgrywania etapu czy też zagmatwana trasa . Drugim obszarem przeznaczonych dla pociągów zasilanych silnikiem Diesla jest zlokalizowany w USA Marias Pass. Naszym głównym zadaniem będzie tu rozwożenie wagonów towarowych. Początkowo jest to łatwa i dosyć przyjemna czynność (opisana dodatkowo w turorialu) ale już po pewnym czasie okaże się, że może to być niemałe wyzwanie. Co powiecie przykładowo na konieczność kontrolowania zestawem kilkudziesięciu wagonów wypełnionych paliwem? Większość z tych misji nie będzie od nas wymagała ogromnej punktualności jak miało to miejsce w Hisatsu lecz opanowania, wyobraźni a także dużej dozy spostrzegawczości. Kolejna z tras to japoński odcinek pomiędzy Tokyo a Hakone.