Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 1 czerwca 2018, 11:20

autor: AlexB

Train Simulator, Rising Storm 2: Vietnam, Kabounce z darmowym weekendem

Na platformie Steam rozpoczął się darmowy weekend z aż trzema grami – Train Simulator, Rising Storm 2: Vietnam oraz Kabounce. Ponadto każdy z tych tytułów można zakupić po obniżonej cenie.

Kolejny weekend za pasem, a to oznacza następną porcję gier, które przez najbliższe dwa dni będzie można bezpłatnie przetestować na platformie Steam. Tym razem jest ich aż trzy. Na pierwszy ogień idzie Train Simulator, czyli wydany w 2009 roku i rozwijany do dnia dzisiejszego symulator kolejarza, stworzony przez brytyjskie studio Dovetail Games. Tytuł będzie można bezpłatnie przetestować do niedzieli, do godziny 22:00 czasu polskiego.

Jedzie pociąg z daleka… - Train Simulator, Rising Storm 2: Vietnam, Kabounce z darmowym weekendem - wiadomość - 2018-06-01
Jedzie pociąg z daleka…

Produkcja ta, choć daje pewien obraz tego, jak może wyglądać praca maszynisty, o której bez wątpienia marzyło lub wciąż marzy wielu z Was, jest przedmiotem kontrowersji. Jak bowiem zauważyli gracze, by móc komfortowo się bawić, niezbędne jest zakupienie co najmniej kilku DLC dodających nowe trasy i modele pociągów. Rozszerzeń jest naprawdę mnóstwo. Wystarczy napisać, że aby zebrać je wszystkie, konieczny jest wydatek rzędu... ponad 26 tysięcy złotych. Cena niebagatelna, lecz prawdziwi pasjonaci być może nie mają oporów, by przeznaczyć taką sumę na swoje hobby.

Drugą grą, którą można przetestować do 22:00 w niedzielę, jest Rising Storm 2: Vietnam. To wydany niemal równo roku temu popularny sieciowy FPS od studia Tripwire Interactive i Antimatter Games, czyli twórców kultowej w niektórych kręgach serii Red Orchestra. Jak zatem nietrudno się domyślić, Rising Storm 2: Vietnam stawia przede wszystkim na realistyczne ukazanie walk między armią Stanów Zjednoczonych a siłami północnego Wietnamu. Tytuł oferuje mecze w modelu 32v32, ponad 20 map, przeszło 50 broni, kilka frakcji, które były zamieszane w konflikt wietnamski, 4 modele helikopterów, personalizację postaci i wiele więcej. Jest to zatem pozycja godna zainteresowania dla miłośników tego okresu historycznego oraz fanów bardziej przyziemnych strzelanek sieciowych, tym bardziej że jest ona cały czas intensywnie wspierana przez twórców. Ostatnio na przykład tytuł doczekał się aktualizacji, dodającej między innymi nową nację – Republikę Wietnamu. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj.

Ostatnią produkcją udostępnioną na platformie Steam w ramach darmowego weekendu jest Kabounce. Jest to interesujący sieciowy tytuł, w którym gracze wcielają się we flipperowe kulki. Za pomocą szerokiego wachlarza ruchów, takich jak rozpędzanie się, skakanie, odbijanie czy atakowanie przeciwników, muszą oni zdobyć przewagę na planszy i zebrać jak najwięcej punktów. Tytuł oferuje kilka trybów zabawy i szerokie możliwości personalizacji kulki.

Oprawa graficzna Kabounce może się podobać. - Train Simulator, Rising Storm 2: Vietnam, Kabounce z darmowym weekendem - wiadomość - 2018-06-01
Oprawa graficzna Kabounce może się podobać.

Aby wziąć udział w darmowym weekendzie w którejś z tych produkcji, należy wejść na jej oficjalną kartę na platformie Steam i kliknąć przycisk „Zagraj”. Tytuł zostanie automatycznie i bez żadnych opłat przypisany na dwa dni do naszego konta.

Ponadto każdy z tytułów, które przez najbliższe dwa dni będzie można za darmo przetestować, został przeceniony w sklepie Steam. Rabaty na Train Simulator i część DLC do niego sięgają nawet 75%, cenę Rising Storm 2: Vietnam obniżono o połowę, a Kabounce o 10%. Warto przypomnieć, że wszelkie postępy poczynione w czasie bezpłatnego weekendu zostaną przeniesione do zakupionej wersji wybranej gry.