Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 1 czerwca 2018, 10:57

autor: Vergil

Nadjeżdża F1 Mobile Racing od Codemasters i Eden Games

W 2018 roku nie tylko komputery osobiste i konsole, lecz także urządzenia mobilne doczekają się własnej produkcji opartej na licencji Formuły 1. Studia Codemasters i Eden Games zapowiedziały bowiem F1 Mobile Racing, czyli multiplayerowe wyścigi free-to-play.

Firmy Codemasters i Eden Games połączyły siły, by wspólnie opracować F1 Mobile Racing – multiplayerowe wyścigi stworzone z myślą o smartfonach i tabletach. Produkcja zmierza na urządzenia z systemami Android oraz iOS, a jej premiera odbędzie się jeszcze w tym roku. Tytuł oparty na licencji Formuły 1 ma być dystrybuowany w modelu free-to-play, zatem zagramy w niego za darmo, choć znajdą się w nim opcjonalne (miejmy nadzieję) mikropłatności.

Na chwilę obecną autorzy nie podzielili się jeszcze żadnymi materiałami z F1 Mobile Racing; wyjątkiem jest logo gry. - Nadjeżdża F1 Mobile Racing od Codemasters i Eden Games - wiadomość - 2018-06-01
Na chwilę obecną autorzy nie podzielili się jeszcze żadnymi materiałami z F1 Mobile Racing; wyjątkiem jest logo gry.

W oficjalnym komunikacie deweloperzy obiecują, że w F1 Mobile Racing otrzymamy do dyspozycji wszystkie zespoły i samochody, które biorą udział w zmaganiach sezonu 2018, a także tory, na których kierowcy walczą o zwycięstwo w tym roku. Oprócz tego w grze zostanie zaimplementowany system pozwalający na stworzenie i modyfikację własnego bolidu. Na tym kończą się informacje ujawnione przez twórców – ci jednak obiecują, że wkrótce poznamy kolejne konkrety.

W tym momencie wypada pokrótce opisać deweloperów stojących za tym projektem. Zespołu Codemasters raczej nie trzeba nikomu przedstawiać, gdyż jest to ekipa, która sprawuje pieczę nad „dużym” cyklem F1 (którego najnowsza odsłona, czyli F1 2018, zadebiutuje na komputerach osobistych i konsolach w sierpniu 2018 roku). Studio Eden Games natomiast ma w swoim portfolio szereg gier wyścigowych, na czele z pierwszym i drugim Test Drive Unlimited; oprócz tego w jego dorobku znajduje się mobilne Gear.Club, wydane na Nintendo Switch Gear.Club Unlimited, a także trzy pierwsze części popularnej swego czasu serii V-Rally (która swoją drogą przypomni o sobie we wrześniu, za sprawą V-Rally 4 tworzonego przez ekipę Kylotonn Entertainment).

  1. Oficjalna strona internetowa studia Codemasters
  2. Oficjalna strona internetowa studia Eden Games
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

F1 Mobile Racing

F1 Mobile Racing