Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiANDiOS
Okładka Gear.Club (AND)
OkładkaGear.Club (AND)

Gear.Club

Dostępna w modelu free-to-play gra wyścigowa, będąca pierwszym mobilnym projektem studia Eden Games, czyli twórców tak znanych serii, jak V-Rally czy Test Drive Unlimited. Produkcja o nazwie Gear.

Wyścigi | samochodowe | zagraj za darmo | elementy symulacyjne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gear.Club Premiera

2mar2016

iOS

14paź2016

AND

producent: Eden Games wydawca: Eden Games Strona oficjalna

Gear.Club to gra wyścigowa wydana na system AND i iOS. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i stanowi pierwszy mobilny projekt studia Eden Games. Zespól ten wcześniej specjalizował się w tworzeniu tytułów z tego samego gatunku na pecety oraz konsole i ma na koncie m.in. dwie pierwsze odsłony serii Test Drive Unlimited oraz trylogię V-Rally.

Mechanika

Opracowane z myślą o platformie AND i iOS Gear.Club traktuje o wyścigach samochodowych rozgrywanych we współczesnych czasach na specjalnie przygotowanych do tego torach, jak również na ulicach miast. W rywalizacji wykorzystujemy różnego rodzaju auta sportowe. Twórcy uzyskali licencje producentów, dzięki czemu możemy cieszyć się autentycznymi maszynami.

Autorzy postawili na realizm, przygotowując silnik fizyczny, który wiernie odtwarza zachowanie samochodów na drogach, odrębnie symulując pracę silnika, napędu, zawieszenia oraz aerodynamikę karoserii. Powoduje on, że opanowanie wyposażonych w potężne silniki maszyn nie jest łatwe i trzeba sporo czasu poświęcić na trening zanim zaczniemy osiągać dobre czasy.

Zabawę zaczynamy z kilkoma najsłabszymi autami. Zwycięstwa pozwalają nam odblokowywać coraz lepsze i potężniejsze maszyny. Jednocześnie zarobioną wirtualną walutę wydajemy w garażu. Gracz ma możliwość kupowania setek części do tuningowania swoich maszyn. Wszystko to odbywa się w ramach wielkiego wirtualnego garażu, gdzie musimy inwestować również w konstruowanie kolejnych stanowisk służących do modyfikowania konkretnych elementów aut.

Tryby gry

Gear.Club pozwala na samotną zabawę przeciwko sztucznej inteligencji lub na czas. Autorzy nie przewidzieli klasycznej bezpośredniej rywalizacji multiplayer. Możemy jednak konkurować z innymi graczami za pomocą sieciowych rankingów podzielonych na różne kategorie.

Kwestie techniczne

Mocną stroną Gear.Club jest jakość wykonania. Gra może pochwalić się piękną trójwymiarową grafiką, gdzie zarówno modele samochodów, jak i otoczenie cechuje bardzo wysoki poziom detali.

Minirecenzja Gear.Club – godny konkurent Real Racing 3

PLUSY:
  1. porządny i wymagający model jazdy;
  2. mnóstwo krótkich zawodów;
  3. ładna, choć nie przepiękna gra.
MINUSY:
  1. z włączonymi wspomagaczami nie wypada szczególnie wyjątkowo;
  2. jak to w grach free-to-play, niektóre elementy służą wyłudzaniu kasy.

Real Racing 3, GT Racing 2: The Real Car Experience, Need for Speed: Most Wanted, Asphalt 7: Heat – to tylko kilka przykładów porządnych gier wyścigowych dostępnych na urządzeniach mobilnych. Tego typu produkcji jest dużo więcej, a dodatkowo wiele z nich prezentuje naprawdę wysoki poziom. Jak na ich tle wypada Gear.Club od studia Eden Games?

Na dzień dobry trzeba wyjaśnić, czym tak naprawdę jest opisywana aplikacja. Tytułowi blisko do konsolowych cyklów pokroju Forzy Motorsport i Gran Turismo. Oczywiście nie mamy do czynienia z zaawansowanym symulatorem, w którym musimy brać pod uwagę takie czynniki jak ciśnienie w oponach, rodzaj zawieszenia itd. Jest to jednak rozbudowany, zwłaszcza jak na realia smartfonowego rynku, projekt.

Głównym atutem jest model jazdy, który nie ma nic wspólnego z arcadeowymi wyścigami, o ile tylko wyłączymy wszystkie ułatwienia pokroju automatycznego hamowania. Gra pokazuje wtedy pazur, czuje się ciężar wozu, skręcanie wymaga opanowania, a najmniejsza pomyłka może nas kosztować cenne sekundy. Z drugiej strony to właśnie w tym trybie wykręcamy najlepsze wyniki, więc jeżeli liczycie na wymagającą i satysfakcjonującą rozgrywkę, to już na starcie powyłączajcie wszelakie ustrojstwa ułatwiające zabawę.

Deweloperzy przygotowali masę zawodów. Większość wyścigów jest bardzo krótka, co nie każdemu musi się podobać. Należy jednak pamiętać, że to gra mobilna i takie rozwiązanie w praktyce sprawdza się bardzo dobrze, pozwalając na szybkie sesje w drodze do pracy itd.

Drażnią za to niektóre elementy związane z mikropłatnościami. Tytuł rozprowadzany jest bowiem w modelu free-to-play, co ma swoje wady i zalety. W tym przypadku zepsute samochody naprawiamy za walutę premium, albo musimy poczekać, aż mechanik sam zrobi swoje. Na plus należy za to zaliczyć brak systemu energii, więc tego czekania nie będzie aż tak wiele.

Odpowiadając na pytanie ze wstępu – Gear.Club zalicza się do grona udanych produkcji i choć nie jest idealny, jak w sumie każda inna gra, tak stanowi świetną alternatywę dla Real Racing 3 i innych, nieco bardziej zaawansowanych ścigałek.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe Gear.Club: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
AND