Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 25 grudnia 2016, 12:02

autor: Adrian Werner

Najlepsze mobilne gry wyścigowe 2016 roku

Ruszamy z krótkimi przeglądami najlepszych produkcji mobilnych mijającego roku. Zaczynamy od gier wyścigowych. Znajdziecie tutaj zarówno gry darmowe, jak i takie, która pozbawione są mikropłatności.

Końcówka grudnia to tradycyjnie czas podsumowań. Dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się najlepszym naszym zdaniem mobilnym produkcjom mijającego roku. Zaczynamy od gier wyścigowych.

Gear.Club

W ostatnich latach deweloperzy mobilni nie rozpieszczali miłośników realistycznych samochodówek. Fani tej kategorii zmuszeni byli trzymać się wydanego trzy lata temu Real Racing 3, co nie było znowu taką wielką tragedią dzięki szybkim i częstym aktualizacjom z nową zawartością. Coraz bardziej narastał jednak głód nowości i w tym roku został on wreszcie zaspokojony dzięki premierze Gear.Club.

Za produkcją stoi znane z serii Test Drive Unlimited studio Eden Games. To pierwszy mobilny projekt tego zespołu, ale autorzy nie zawiedli. Dostaliśmy wyśmienicie dopracowany symulator jazdy, z piękną grafiką, realistyczną fizyką, dużym wyborem aut i tras oraz niedorzecznie wręcz rozbudowanym systemem tuningowania. Dla fanów gatunku jest to pozycja obowiązkowa. Szkoda tylko, że produkcja nie oferuje multiplayera, choć mamy nadzieję, że zostanie on dodany w aktualizacjach.

Gear.Club w App Store (za darmo)

Gear.Club w Google Play (za darmo)

Rush Rally 2

W tym roku dostaliśmy również wreszcie autentycznie dobrą grę rajdową. Rush Rally 2 oferuje prawie wszystko, czego mogliby chcieć fani tej kategorii. Dostaliśmy rozbudowaną grę z wysokim poziomem realizmu, który powoduje, że aby zacząć osiągać przyzwoite czasy trzeba sporo trenować. Produkcja zapewnia dużo dobrej zabawy samotnemu graczowi, a do tego posiada także wyśmienity tryb multiplayer. Ponadto jest to jedna z najładniejszych gier wyścigowych na rynku mobilnym.

Do pełni szczęścia brakuje praktycznie jedynie licencjonowanych samochodów. Niestety, Rush Rally 2 opracował mały niezależny zespół, którego nie było stać na zakup odpowiednich praw. Fikcyjne auta są jednak wzorowane na rzeczywistych i żaden fan nie będzie miał większych problemów z rozpoznaniem, jaki prawdziwy model udaje dany wytwór wyobraźni autorów. Dodatkową zaletą jest brak mikropłatności oraz częste aktualizacje.

Rush Rally 2 w App Store (17 PLN)

Rush Rally 2 w Google Play (17 PLN)

Riptide GP: Renegade

Rok 2016 oferował również ciekawe produkcje dla osób preferujących mało realistyczne wyścigi. Najlepszą okazało się Riptide GP: Renegade. Gra pozwala wziąć udział w wyścigach futurystycznych skuterów wodnych. Maszyny mają osiągi, o jakich współczesne modele mogą tylko pomarzyć, więc dynamika i efektowność zawodów jest bardzo wysoka.

Do tego woda nie robi tu tylko za ozdobę. Fakt, że pędzimy po niej mocno wpływa na zachowanie skutera, zapewniając odmienne wrażenia od gier samochodowych. Wszystkim tym możemy się bawić w obszernym trybie kariery lub w sieciowym multiplayerze dla maksymalnie ośmiu osób jednocześnie. Jeśli w mobilnych wyścigach nad realizm cenicie przyprawiające o zawrót głowy prędkości i szalone ewolucje, to w tym roku trudno o lepszą propozycję niż Riptide GP: Renegade.

Riptide GP: Renegade w App Store (13 PLN)

Riptide GP: Renegade w Google Play (4 PLN)